Informuję, od 5 maja 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Informuję, od 5 maja 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Dnia 26 marca 2025 roku uczniowie
Paweł Grabowski i Jakub Kwiatkowski
reprezentowali naszą szkołę w XVI Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało
,, Układ hormonalny zwierząt”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych ze zdrowiem człowieka, pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych. Uzyskali bardzo wysoką ilość punktów, udowadniając tym samym, że posiadają gruntowne wiadomość na temat prawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego.
Jakub Kwiatkowski zajął I miejsce.
Chłopcy jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Drodzy uczniowie, od 17 marca nastąpi zmiana planu lekcji. Nowy plan dostępny jest w e-dzienniku Librus i na stronie szkoły
Dnia 27 stycznia 2025 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu „Efektywnie i mobilnie – technik w Europie (Malta)”, realizowanego w ramach programu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Inicjatywa ta została współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+ w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, zgodnie z zasadami Programu Erasmus+.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie biorący udział w projekcie, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz młodzież. Swoją obecnością konferencję uświetnili także zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych i instytucji oświatowych: Magdalena Pietras – dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Piotr Kosiorek – wójt gminy Goworowo, Janusz Kotowski – radny sejmiku województwa mazowieckiego, Barbara Grabowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Goworowie oraz Beata Błaszczak – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. Uczestników wydarzenia powitał Jerzy Kruk – dyrektor szkoły.
Spotkanie stanowiło podsumowanie zagranicznych staży oraz okazję do promocji i upowszechnienia rezultatów projektu w społeczności lokalnej. Uroczystość poprowadzili uczestnicy mobilności: Nicole Głażewska, Wiktoria Michalska i Hubert Adamczyk, a koordynator projektu Dariusz Leszczyński – Kierownik Szkolenia Praktycznego, omówił cele oraz przebieg realizacji przedsięwzięcia. Szczególnym punktem wydarzenia była prezentacja multimedialna, która – wzbogacona komentarzami uczestników – przybliżyła przebieg praktyk zawodowych, program kulturowy oraz doświadczenia związane z pobytem na Malcie.
W ramach projektu 30 uczniów technikum handlowego i technikum agrobiznesu odbyło staże zawodowe w przedsiębiorstwach handlowych oraz na farmach na Malcie. Uczestnicy z entuzjazmem dzielili się swoimi przeżyciami i refleksjami, podkreślając wartość zdobytych doświadczeń. Przedstawicielka Rady Rodziców wyraziła wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i realizację projektu.
Podczas wystąpień wielokrotnie zaznaczano, że udział w stażach zagranicznych stanowił cenne doświadczenie edukacyjne i zawodowe, przyczyniając się do rozwoju kompetencji branżowych, umiejętności językowych oraz poszerzenia horyzontów kulturowych. Zdobyta wiedza i kwalifikacje z pewnością przyczynią się do zwiększenia szans młodzieży na rynku pracy. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz dokument Europass Mobilność, potwierdzający ich udział w zagranicznym projekcie.
Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, które wyniosło 261 106,73 PLN, przy całkowitym budżecie 316 416,30 PLN.
Konferencja podsumowująca była nie tylko okazją do refleksji nad osiągnięciami projektu, ale również dowodem na to, jak istotny wpływ na edukację młodzieży ma możliwość zdobywania doświadczenia w międzynarodowym środowisku. Potwierdziła jednoznacznie pełną realizację założeń projektu oraz jego istotny wpływ na rozwój uczestników i lokalnej społeczności.
Dariusz Leszczyński
Koordynator projektu
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie
Informuję, że w związku ze zakończeniem semestr jesiennego , od 20 stycznia 2025 r. obowiązuje nowy plan lekcji, który został umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Projekt „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930 w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie dobiega końca
Priorytetem szkoły jest zapewnienie uczniom jak najwyższego poziomu edukacji oraz zwiększenie atrakcyjności poziomu nauczania. Nasza placówka zawnioskowała o dofinansowanie wyjazdów na staże zagraniczne w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
W roku szkolnym 2024/2025 w projekcie wzięło udział 30 uczniów ZSP z technikum handlowego i agrobiznesu. Mobilność odbyła się w dniach 29.09.2024 – 13.10.2024. Dzięki funduszom europejskim uczniowie odbyli dwutygodniowe staże w przedsiębiorstwach na Malcie. Oprócz kompetencji zawodowych uczniowie ZSP rozwijali umiejętności językowe, społeczne i kulturowe. W wolnym czasie uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali piękną Maltę, wyspy Gozo i Comino oraz mieli kontakt z „żywym językiem angielskim”. Wszystkie działania projektowe dążą do tego, aby wykształcić pewnego siebie absolwenta – kreatywnego, komunikatywnego, znającego języki obce, który jest konkurencyjny na rynku pracy i gotowy profesjonalnie wykonywać obowiązki zawodowe. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież podniosła swoje kwalifikację, które wykorzysta po ukończeniu szkoły. Uczniowie zdobyli certyfikaty uczestnictwa w zagranicznym projekcie oraz honorowany w całej Europie dokument Europass Mobilność.
Dyrektor ZSP w Goworowie Jerzy Kruk dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”.
Wartość projektu z UE: 316 416,30 PLN
Dariusz Leszczyński
Koordynator projektu
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie
Komunikat o materiałach i przyborach pomocniczych, z których mogą korzystać zdający
Każdy zdający w części pisemnej z wykorzystaniem elektronicznego systemu przeprowadzania egzaminu zawodowego powinien mieć długopis (pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania pomocniczych obliczeń lub rozwiązań na kartach identyfikacyjnych, o których mowa w pkt.2.5 i 4.1 Informacji o sposobie organizowania i przeprowadzania egzaminu zawodowego obowiązującej w roku szkolnym 2024/2025 - Formuła 2019 oraz może mieć kalkulator prosty*
w części praktycznej egzaminu zawodowego w sesji 2025 ZIMA
ROL.05 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie kalkulator prosty*, ołówek, gumka, linijka, temperówka
*Kalkulator prosty to kalkulator, który umożliwia wykonywanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.
NASZ POWIATOWY KONKURS
W Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie 6 grudnia odbyła się XIII edycja Konkursu z Zakresu Higieny i Profilaktyki Zdrowia ,, JAK ŻYĆ DŁUGO I ZDROWO” pod patronatem starosty ostrołęckiego.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony własnego zdrowia oraz uświadomienie młodzieży , że nie leczenie lecz profilaktyka jest najlepszym sposobem na poprawę zdrowotności całego społeczeństwa.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i powiatowych.
Do konkursu zgłosiło się 9 szkół. Były to szkoły podstawowe z Pasiek , Wąsewa i Goworowa. Starsza młodzież to przedstawiciele szkół powiatowych z Łysych, Kadzidła, Czerwina, Myszyńca, Baranowa i Goworowa.
Naszą szkołę reprezentowali :
Paweł Grabowski i Jakub Kwiatkowski
Zadaniem 23 uczestników konkursu było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 40 pytań testowych.
Jury składające się z opiekunów uczniów wyłoniło zwycięzców:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce- Natalia Sobotka -Wąsewo
II miejsce- Mateusz Dąbrowski - Goworowo
III miejsce - Cezary Dumała - Pasieki.
W kategorii szkół powiatowych:
I miejsce- Jakub Kwiatkowski - ZSP w Goworowie
II miejsce – Robert Dzbeński – ZSP w Czerwinie
III miejsce - Joanna Skonieczna – ZSP w Myszyńcu
.
Nagrody dla zwycięzców były ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców.
Dyplomy i nagrody wręczała Pani Dyrektor Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Magdalena Pietras, Wójt Gminy Goworowo Pan Piotr Kosiorek, Dyrektor naszej szkoły Pan Jerzy Kruk i Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie , Pan Janusz Świderski.
Podziękowania zostały wręczone również , wszystkim nauczycielom , którzy przygotowywali uczniów do konkursu.
To niezwykłe wydarzenie w naszej szkole zorganizowała i przygotowała uczniów pani Grażyna Wicepolska - nauczycielka biologii w naszej szkole.
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie , gratulujemy osiągniętych wyników , życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy w przyszłym roku.
Pięknie dziękujemy uczniom naszej szkoły i gratulujemy dużej wiedzy w zakresie profilaktyki zdrowia.
Chłopcy jesteśmy z Was bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy również zaproszonym gościom , którzy swoją obecnością spowodowali ,że dzień ten był dla wszystkich pełen pozytywnych wrażeń i wspólnych niezapomnianych chwil.
Grażyna Wicepolska
Młodzież ZSP w Goworowie uczestniczyła w Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 4 grudnia w SP w Pasiekach. W rywalizacji zwycięzcami starszej grupy zostali Marcin Kupis 1 miejsce, Bartosz Żebrowski 2 miejsce, Łukasz Wójcik 3 miejsce. Brawo Marcin, Bartosz i Łukasz.Gratulacje dla Was. Jesteśmy z Was dumni.
3 grudnia 2024 roku, w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu „Efektywnie i mobilnie – technik w Europie (Malta)”. Było to ważne wydarzenie, mające na celu przekazanie doświadczeń i efektów wyjazdu uczniom, nauczycielom oraz wszystkim zainteresowanym, którzy nie uczestniczyli w projekcie.
Spotkanie przybrało formę prezentacji multimedialnej, podczas której pokazano zdjęcia z Malty, dokumentujące codzienną pracę uczniów w ramach praktyk zawodowych, a także momenty związane z ich integracją i poznawaniem kultury tego kraju. Uczniowie, którzy uczestniczyli w mobilności, komentowali zdjęcia, dzielili się swoimi wrażeniami oraz opowiadali o zdobytych umiejętnościach zawodowych i życiowych. Ich relacje były niezwykle inspirujące i przyciągnęły uwagę obecnych na spotkaniu.
Dodatkowo, w sali 10 oraz w sali 9 przygotowano gazetki ścienne, aby dzielić się informacjami z tymi, którzy nie uczestniczyli w projekcie. Dzięki temu cała społeczność szkolna ma szansę zapoznać się z efektami projektu oraz czerpać inspirację z doświadczeń swoich kolegów i koleżanek.
To wydarzenie było doskonałą okazją do upowszechnienia rezultatów projektu, a także do integracji całej społeczności szkolnej wokół idei mobilności edukacyjnej
29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Wszyscy
uczniowie, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni losowali zadania
promujące życzliwość, które następnie starali się wykonać najlepiej jak
potrafią. Z każdą klasą psycholog szkolny i pedagog specjalny
przeprowadzili prelekcję na temat roli życzliwości w życiu człowieka i
różnych jej form okazywania. W szkole zostały rozwieszone plakaty z
życzliwym słowem, które można było zabrać dla siebie lub podarować drugiej
osobie.
Jako społeczność szkolna zachęcamy do tego, by okazywać życzliwość
codziennie, nie tylko podczas Dnia Życzliwości. Bycie życzliwym człowiekiem
jest wartością nadrzędną, którą nieustannie trzeba rozwijać. Pamiętajmy o
tym!
PIOSENKA UCZNIOWSKA
Dnia 21 listopada 2024 roku uczennica Aleksandra Parzych, reprezentowała naszą szkołę w X Międzypowiatowym Konkursie Piosenki Uczniowskiej ,, Nutka”.
Ola zaśpiewała piękną i jednocześnie bardzo wzruszającą piosenkę ,, Ballada o Niej”, i zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Celem tego konkursu była popularyzacja piosenek , wymiana pomysłów i doświadczeń z zakresu upowszechniania kultury muzycznej.
Olu bardzo Ci dziękujemy, że tak pięknie rozsławiasz imię naszej szkoły.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.
Grażyna Wicepolska
Dnia 13 i 14 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w klasowych webinariach w ramach profilaktyki zdrowia na następując tematy :
Spotkania dla uczniów były udostępnione przez Fundację ,, Dajemy dzieciom siłę” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii- ,, Dzieciństwo bez przemocy”.
Na pierwszym spotkaniu były poruszane następujące zagadnienia :
- cel telefonu zaufania 116 111,
- o czym najczęściej rozmawiamy?
-jak mogę pomóc rówieśnikowi, kiedy podejrzewam ,że dzieję się u niego coś niedobrego?,
- jak reagować ?
-a jak to wygląda w liczbach?,
- parę trudnych pytań.
Uczniowie w czasie tej lekcji dowiedzieli się z jakimi tematami i problemami mogą się kontaktować z telefonem zaufania.
Zapoznali się również z trzema historiami młodych ludzi i mogli wyrazić swoje zdanie i opinię jak pomóc drugiemu człowiekowi.
Temat drugiego spotkania był następujący ;
Czy dziękować za dropsy i za hejty? Lekcja o cyberprzemocy.
Jest to forma znęcania się nad swoimi ofiarami i wynika ona z trzech powodów;
- łatwiej poniżać dyskryminować i szykanować , gdy istnieje szansa ukrycia się za internetowym pseudonimem i nie ma potrzeby konfrontacji z ofiarą w oko w oko,
- sprawca może spreparować poniżającą treść bez potrzeby reagowania na bieżąco, jak jest w przypadku rozmowy osobistej,
- sprawca może działać w dowolnym czasie a ofiara nie ma możliwości ucieczki jak jest w przypadku osobistych kontaktów.
Uczniowie mieli przedstawione jakie grożą im konsekwencje prawne jeśli chodzi o znęcanie się , nękanie i znieważanie drugiego człowieka.
Wszyscy mieli również okazję żeby odpowiedzieć na pytanie ; Jak zatrzymać hejt i jakie są jego konsekwencje.
Uważamy ,że były to bardzo ciekawe i interesujące spotkania . Młodzież miała okazję poznać prawdziwe oblicza hejtu i wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość.
Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tych spotkaniach i czekamy na następne w najbliższej przyszłości .
Grażyna Wicepolska
Niech żyje Niepodległa! 11 listopada to Święto Niepodległości, upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Polska po wielu dziesięcioleciach powróciła na mapy Europy. Dzisiejsza akademia z okazji 11 listopada była niezwykłym przeżyciem! Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że ta uroczystość była tak wyjątkowa.
Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli zaszczyt uczestniczyć w jednorazowym spotkaniu o charakterze profilaktycznym ,, TWOJA DECYZJA TO TWOJE ZYCIE”.
Program był przeprowadzony przez Pana Włodka Dudka , jednego z najpopularniejszych gitarzystów sceny bluesowej w Polsce. Muzyk poruszył problemy dotykające dzisiejszą młodzież, starał się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych druzgocących skutków w zakresie nadużywania alkoholu, narkotyków czy zjawiska przemocy.
Program profilaktyczny wskazał młodzieży pozytywne strony życia, zadowolenia z odnajdywania własnych pasji i twórczej samorealizacji.
Dodatkowym walorem dzisiejszego spotkania była jego forma, z jednej strony pogadanka profilaktyczna a z drugiej wspaniałe wydarzenie kulturalne.
Nasi uczniowie poprzez uczestnictwo w programie profilaktycznym ,, TWOJE DECYZJE TO TWOJE ŻYCIE” zdobyli wiedzę na temat działania i konsekwencji jakie niosą za sobą narkotyki i inne używki .
Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również , jaką postawę powinni zachować młodzi ludzie podczas zetknięcia się z różnymi nałogami.
Zjawisko narkomani czy nadużywanie alkoholu dotyka nie tylko osoby dorosłe , ale również szerokie grono młodych ludzi. Problemy te stają się coraz bardziej powszechne i można je zaobserwować w wielu środowiskach.
Narkomania i alkoholizm wśród młodzieży stały się istotnymi problemami , które powodują zaburzenia zdrowotne , psychologiczne oraz wyróżniający się sposób zachowania.
Mamy nadzieję ,że dzisiejsze spotkanie pozwoli naszym uczniom podejmować tylko słuszne decyzje w życiu i pamiętać ,że zdrowie to największy skarb każdego człowieka.
Dzisiejsze spotkanie zorganizowała pani Grażyna Wicepolska.
W dniach 21- 22 października odbyła się dwudniowa wycieczka do trójmiasta i Malborka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji pn „ PODRÓŻE Z KLASĄ”.
W wyjeździe uczestniczyło 30 uczniów z klas I-V z ZSP w Goworowie . Organizatorem wycieczki była pani Jolanta Borowska, opiekunami Pani Marta Kozon i Pan Cezary Godlewski.
Pierwszym punktem zwiedzania była ERGO ARENA wielofunkcyjna hala widowiskowo-sportowa znajdująca się na granicy Gdańska i Sopotu. Otwarta w 2010 roku, o maksymalnej pojemności ponad 15 000 widzów, dzięki czemu jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.
Kolejnym punktem było Molo w Sopocie im. Jana Pawła II jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie. Po powrocie z Sopotu obiad w restauracji Neptun w Gdańsku.
Po obiedzie odbyła się lekcja muzealna pt „ Pod Krzyżem i Menorą” w Ratuszu Głównym. Jest to gotycko-renesansowa budowla, usytuowana na styku ulicy Długiej i Długiego Targu, która dominuje nad panoramą Drogi Królewskiej, najbardziej reprezentacyjnego traktu tej części miasta. W ratuszu Głównego Miasta mieści się Muzeum Gdańska. Kolejnymi punktami była Starówka i Bazylika Mariańska.
Ostatnim punktem było Muzeum Bursztynu (muzeum rzemiosła w Gdańsku,) założone w 2000 roku, oddział Muzeum Gdańska które dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce.
Po zakończeniu zwiedzania nocleg na WYSPIE SPICHRZÓW położonej pomiędzy Motławą a jej przekopem – Nową Motławą. Po zakwaterowaniu uczniowie mogli skorzystać z basenu, jakuzzi czy sauny. Dzień zakończono kolacją w restauracji Neptun w Gdańsku.
Drugi dzień podróży z klasą rozpoczęto od śniadania . Następnie uczniowie z opiekunami zwiedzili zamek w Malborku wzniesiony w kilku etapach, od 1280 r. do połowy XV wieku, przez zakon krzyżacki, którego pełna nazwa brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez pana przewodnika
i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Marii Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zakończono obiadem w Restauracji Piwniczanka w murach zamku krzyżackiego.
15 października 2024 r. społeczność Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie spotkała się, aby uczcić szczególne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto polskiej szkoły, nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi.
Informuję. że od dnia 14 października 2024 r. (poniedziałek) będzie obowiązywał nowy plan lekcji. Proszę uczniów poszczególnych klas o zapoznanie się z ewentualnymi zmianami.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Podczas pobytu na Malcie nie tylko pracujemy, ale również mamy okazję poznawać jej piękno! W miniony weekend wybraliśmy się na dwie fantastyczne wycieczki. W sobotę odkrywaliśmy urok wysp Gozo i Comino, a krystalicznie czysta woda w Blue Lagoon zachwyciła wszystkich. Niedziela to z kolei czas spędzony w stolicy Malty – Valletcie, pełnej historii i pięknej architektury.
Nasi uczniowie nie tylko zdobywają cenne doświadczenia zawodowe, ale również poznają kulturę i zabytki Malty.
Ten wyjazd to nie tylko praktyka, ale również niezapomniane przygody i możliwość odkrywania nowych miejsc. Malta, dziękujemy za gościnność!
Wpisując się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa, w dniu 4 października 2024 r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w debacie on-line pt.: Nie bądź obojętny…, czyli o prawie dziecka do ochrony zdrowia psychicznego organizowanej przez Mazowiecką Kurator Oświaty.
Celem debaty było zwrócenie uwagi na tak ważne kwestie, jakimi są ochrona i dobrostan psychiczny młodego pokolenia. Podczas spotkania głos zabrali m.in. przedstawiciele środowisk młodzieżowych oraz instytucji działając na rzecz dzieci i młodzieży.
Grupa 30 uczniów z Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, w tym 17 uczniów z kierunku technik agrobiznesu oraz 13 z kierunku technik handlowiec, wraz z opiekunkami Małgorzatą Długokęcką, Martą Kozon i Aleksandrą Kujawą, od niedzieli 29 września przebywa na Malcie, gdzie realizują dwutygodniowe staże zawodowe. Wyjazd odbywa się w ramach projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930, który jest częścią programu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+.
Uczniowie zdobywają cenne doświadczenia zawodowe w renomowanych firmach na Malcie. Technicy agrobiznesu pracują m.in. w Red Earth Farm, Vincent Eco, gdzie mają możliwość rozwoju umiejętności praktycznych w rolnictwie i agrobiznesie. Natomiast handlowcy odbywają praktyki w sklepach, takich jak Convenience Shop, a także w butikach Calzedonia i Tezenis, gdzie uczą się obsługi klienta oraz zarządzania sprzedażą.
W dniu 24 września 2024r. w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie odbyło się spotkanie organizacyjno – informacyjne dla rodziców i młodzieży wyjeżdzającej na staż zagraniczny na Maltę w ramach przedsięwzięcia
„Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)”
nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930
w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus
Na spotkaniu przedstawiono zagadnienia związane z mobilnością uczniów m. in. transportem, zakresem wsparcia, zakwaterowaniem i wyżywieniem. Przedstawiono również informacje o zakładach pracy, w których uczniowie będą odbywać staże, oraz o opiekunach z ramienia pracodawców. Przypomniano zasady zachowania oraz wsparcie, jakie uczniowie otrzymają. Uczestnicy projektu odebrali niezbędną dokumentację, którą zabiorą ze sobą na wyjazd. Koordynator projektu przedstawił warunki bytowe, regulamin pobytu oraz szczegółowo omówił kwestie związane z bagażem, podróżą i organizacją staży na Malcie, a także krótko opisał miejscowość, w której będą przebywać uczniowie.
W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Jerzy Kruk oraz opiekunki uczniów: Małgorzata Długokęcka, Marta Kozon i Aleksandra Kujawa.
Całość prowadził koordynator projektu Dariusz Leszczyński.
W niedzielę, 15 września, uczestniczyliśmy w corocznych Dożynkach w Goworowie, reprezentując naszą szkołę. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne atrakcji i wspaniałych chwil. Nasze stoisko przyciągnęło wielu mieszkańców, a my z dumą prezentowaliśmy działalność szkoły, osiągnięcia naszych uczniów i ofertę edukacyjną. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktu z lokalną społecznością oraz do wspólnego celebrowania tegorocznych plonów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko.
11 września 2024 odbyło się Narodowe Czytanie „ Kordiana” Juliusza Słowackiego, zorganizowane przez Bibliotekę Gminną w Goworowie. Wydarzenie to zgromadziło dużo osób interesujących się czytelnictwem, oraz społeczność szkolną, dyrekcję, nauczycieli. Inicjatywa miała na celu nie tylko promocję czytelnictwa, ale również przybliżenie wszystkim dzieła będącego jednym z filarów polskiej literatury romantycznej. Fragmenty dramatu czytali: Wójt Gminy Pan Piotr Kosiorek, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Pani Marta Zduniak, Dyrektor Żłobka Samorządowego w Goworowie Pani Magdalena Szczepankowska, którzy z zaangażowaniem oddali głębię emocji zawartych w tekście Słowackiego. W rolę prowadzących wcieliły się uczennice Zespołu Szkół w Goworowie Nicola Głażewska i Wiktoria Michalska. Czytanie „ Kordiana” było wyjątkową lekcją języka ojczystego, okazją do integracji oraz inspiracją do dalszego odkrywania piękna polskiej literatury.
ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej
ROL.05 Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczną się dnia 21 września 2024 r.
Zapraszam
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Dariusz Leszczyński
Zapraszam Słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Odbędą się one w najbliższy weekend tj. 7.09.2024 - 08.09.2024 od godziny 8:00.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Lista Rankingowa uczestników projektu „Efektywnie i mobilnie - technik w Europie (Malta)” nr 2023-1-PL01-KA122-VET-000115930 w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 realizowanego na zasadach Programu Erasmus+.
Dnia 19 marca 2024 roku uczniowie
Konrad Kanclerz, Szymon Pazuła, Marcin Kupis
reprezentowali naszą szkołę w XV Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.
Hasło tegorocznego konkursu brzmiało:
,, UKŁAD POKARMOWY ZWIERZĄT”
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych z układem pokarmowym, jego funkcjonowaniem i zasadami profilaktyki.
Dodatkowo pobudzanie ich do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w życiu codziennym.
Uczniowie naszej szkoły wykazali się bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością zagadnień dotyczących zachowań prozdrowotnych.
Konrad i Szymon uzyskali maksymalną ilość punktów z testu konkursowego.
SZYMON PAZUŁA uzyskał I miejsce
KONRAD KANCKERZ uzyskał II miejsce
Jesteśmy z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie szkołę, osiągając sukcesy i jednocześnie rozsławiacie dobre imię naszej placówki w środowisku.
CHŁOPCY JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI
Gratulujemy i życzymy Wam satysfakcji z wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska
Grażyna Wicepolska
Szanowni Uczniowie, Słuchacze!
Osoby, które będą przystępować do egzaminów zawodowych w Sesji Lato 2024
Informuję, że przystępujący do egzaminu zawodowego w sesji Lato 2024, zobowiązani są do złożenia deklaracji przystąpienia do tego egzaminu.
Dokument można pobrać (link poniżej), wydrukować, wypełnić drukowanymi literami, podpisać i złożyć do dnia 7 lutego 2024r. Jednocześnie przypominam, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły.
Dariusz Leszczyński
Kierownik Szkolenia Praktycznego
Komunikat CKE dot. wstępnych informacji o wynikach egzaminu zawodowego w części pisemnej przeprowadzanej na komputerze
Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z publikacją w dniu 22.01.2024 r. wstępnej informacji o wynikach egzaminu zawodowego z części pisemnej przeprowadzanej na komputerze, CKE zwraca się z uprzejmą prośbą o poinformowanie zdających, że wyniki będą dostępne w portalu zdającego: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl Uprzejmie przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego. Dlatego bardzo prosimy o przekazanie informacji zdającym, aby spróbowali zalogować się do portalu w tym tygodniu (tj. do dnia 19 stycznia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.
Z poważaniem Zespół CKE
Powiat Ostrołęcki podpisał w dniu 3 listopada 2023 roku, Porozumienie nr MEiN/2023/DWEW/3281
z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację zadania z zakresu administracji rządowej, wynikającego z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, stanowiącego załącznik do uchwały nr 189 Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021 r. zmieniającej uchwałę w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem" (M.P. z 2022 r. poz. 64), w części dotyczącej zadania 5.5 „Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych”, Priorytet V. Koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, określonego
w art. 90v ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, polegającego na szkoleniu nauczycieli, w tym szczególnie nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, pedagogów, biologów, nauczycieli wychowawców w celu przekazania przez nich zdobytej wiedzy i umiejętności podczas realizacji zajęć, o których mowa w art. 109 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
(Dz. U. z 2023 r. poz. 900, z późn. zm.).
Dotacja celowa w kwocie 22 800 zł została przekazana na zakup kursu Programu Wektory życia oraz na zorganizowanie zajęć dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrołęcki.
Kurs Programu Wektory życia został zorganizowany dla 15 nauczycieli przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Zajęcia odbywały się
w listopadzie i grudniu br. Uczestnictwo nauczycieli w szkoleniu zostało potwierdzone otrzymaniem zaświadczenia.
Program obejmował problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny, zdrowia prokreacyjnego. Scenariusze zostały opracowane na bazie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej, psychologicznej.
Nauczyciele, którzy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu Programu „Wektory życia” są zobowiązani do przeprowadzenia zajęć dla uczniów w wymiarze 12 godzin (4 godziny w 2023 r. oraz 8 godzin w 2024 r.).
Celem zajęć / warsztatów jest kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, wzmacnianie młodzieży w jej kondycji psychicznej i kompetencjach społecznych, a także wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Warsztaty mają również za zadanie wspieranie działań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych przez dyrektorów szkół i nauczycieli.
Zespoły szkół powiatowych w których realizowany jest program:
Na długie, jesienne wieczory nie ma nic lepszego niż kubek aromatycznej herbaty bądź ciepłego kakao i dobra książka. Dlatego proponujemy sięgnąć po nowości zakupione w ostatnim czasie do naszej biblioteki. Gorąco zachęcamy J
„Jak żyć długo i zdrowo” pod patronatem starosty ostrołęckiego. Konkurs miał na celu wykształcenie wśród młodzieży szkolnej świadomości, że nie leczenie, lecz profilaktyka jest najlepszym sposobem na poprawę zdrowotności społeczeństwa a także zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony własnego zdrowia. Poprzez udział w konkursie młodzież podniosła stan świadomości z zakresu higieny i profilaktyki zdrowia w celu obniżenia liczny zachorowań w przyszłości.
W konkursie wzięło udział 8 szkół. Były to szkoły powiatowe i podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych.
W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zwyciężyli:
1 miejsce – Natalia Skoczeń ze szkoły w Wąsewie
2 miejsce – Wiktoria Dumała ze szkoły w Goworowie
3 miejsce – Karolina Pietrzykowska – także ze szkoły w Goworowie
W kategorii szkół powiatowych zwyciężyli:
1 miejsce – Edyta Frączyk z ZSP w Goworowie
2 miejsce – Katarzyna Radecka z ZSP w Goworowie
3 miejsce – Małgorzata Sokołowska z ZSP w Czerwinie
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Uczennice naszej szkoły przygotowywała nauczycielka biologii p. Grażyna Wicepolska. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Pan Starosta Stanisław Kubeł a nagród pocieszenia - Rada Rodziców w ZSP w Goworowie. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.
Grażyna Wicepolska
Jolanta Skierkowska, uczennica Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, tegoroczna maturzystka, w opinii koleżanek i kolegów pracowita, sumienna, bezkonfliktowa, najlepsza uczennica technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec w roku szkolnym 2016/2017. Za najwyższą średnią w szkole otrzymała po raz drugi stypendium Prezesa Rady Ministrów, którego akt nadania odebrała 24 listopada podczas uroczystości w Przasnyszu.
1. Najpiękniejszy dzień w Twoim życiu, Jolu, to...
hmm, myślę, że każdy dzień jest piękny, niesie ze sobą nadzieję i z każdego powinniśmy się cieszyć.
2.Twoje mocne strony to...
pracowitość, bo dzięki niej osiągam swoje cele i jestem tu, gdzie znajduję się obecnie.
3. Twoja „pięta Achillesa” to...
przedmioty humanistyczne ;)
4. Zawsze wiedziałaś, że...
osiągnę to, co zaplanowałam i w każdej chwili mogę liczyć na pomoc moich bliskich.
5. Jesteś dumna z ..
siebie, bo dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy osiągnęłam wysokie wyniki w nauce i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
6. Jesteś wdzięczna za...
pomoc i wsparcie, jakiego doświadczyłam w mojej szkole. Nigdy tego nie zapomnę.
7. Ulubione motto...
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” św. Augustyn
8. Film, który poleciłabyś to...
Oglądam dużo filmów, ale nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, który jest najlepszy. Każdy lubi coś innego.
9. Książka, którą ostatnio przeczytałaś...
to „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes - piękna, wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości. Polecam każdemu.
10. Twój ulubiony przedmiot...
to oczywiście matematyka i rachunkowość. W cyferkach mogłabym siedzieć cały czas ;)
11. Chciałabyś odwiedzić...
Portugalię, w której w ubiegłym roku miałam praktyki zawodowe. Wiążą się z nią wspaniałe wspomnienia, miło przeżyte chwile.
12. Złotą rybkę poprosiłabyś o...
szczęście na egzaminach maturalnych i zawodowych, żeby za bardzo nie „zjadł” mnie stresJ
13. Twoje plany na przyszłość to...
zdanie wszystkich czekających mnie egzaminów a potem studia, praca. Ale nie wybiegajmy w daleką przyszłość. Cieszmy się tym, co tu i teraz.
Dziękuję za rozmowę, gratuluję wysokich wyników w nauce i życzę powodzenia na egzaminach.
Agnieszka Dziełak
III MIEJSCE NASZYCH SPORTOWCÓW
W Zespole Szkół w Myszyńcu 23 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego za rok 2016/2017. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Młodzieży oraz ich opiekunom: p.K.Jachimowskiemu i p.P.Kosiorkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
10 listopada 2017 roku, w naszej szkole, odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Miał na celu zainteresowanie młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Pytania obejmowały wiele dziedzin pożarnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością historii pożarnictwa, zadaniem ochotniczych straży pożarnych, znać zasady udzielania pomocy poszkodowanym a także posiadać wiadomości dotyczące rodzaju i przeznaczenia sprzętu gaśniczego. Komisja konkursowa w składzie: H.Rostkowska, G.Wicepolska i Z.A.Kordasz wyłoniła zwycięzców etapu szkolnego.
Do finału gminnego zakwalifikowali się:
Natalia Godlewska z kl. II T
Ewelina Zyśkowska z kl. II T
Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ
H. Rostkowska
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pan Dyrektor i konferansjerzy przypomnieli wydarzenia, które wstrząsnęły ówczesną Europą i rodzące się nadzieje Polaków na wolność i suwerenność.
Tego dnia odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 11 uczniów. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli. Zgromadzona młodzież słuchała z uwagą i kibicowała swoim kolegom z klasy. Zwycięzcami zostali: Daniel Walczak z kl. II T, Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ i Paulina Podolak z kl. II T. Zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.
Podczas uroczystości rozdane zostały także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców wylosowane spośród uczestników konkursu krzyżówkowego zorganizowanego w bibliotece szkolnej z okazji Święta Bibliotek.
ZWYCIĘZCY KONKURSU KRZYŻÓWKOWEGO
W konkursie wzięło udział 27 uczestników. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymują:
Serdecznie gratulujemy
IX KONKURS BIOLOGICZNYW ZSP W CZERWINIE
6 listopada 2017 r. 2 uczennice: Katarzyna Radecka i Edyta Frączyk reprezentowały naszą szkołę w IX Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Hasłem tegorocznego konkursu był „Układ nerwowy człowieka”. Uczennice wykazały się wysoką wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania układu nerwowego zdobywając następujące miejsca: Edyta Frączyk z kl. IV T – II miejsce a Katarzyna Radecka z kl. III T – IV miejsce. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowywała nauczycielka biologii – p.Grażyna Wicepolska.
G. Wicepolska
PAMIĘTAMY…
Okres przed Świętem Zmarłych, to moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla nich i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.
We wtorek (31.10) delegacja uczniów Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i kl. 3 ZSZ wraz z dyrektorem J. Frydrykiem, p. B. Gołębiewską i opiekunem SU - p. D. Leszczyńskim udała się na Cmentarz Parafialny, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły, na odrestaurowanych nagrobkach Stefanii Babulanki i Marii Decówny – miejscowych nauczycielek okresu międzywojennego oraz przy tablicy pamiątkowej Jadwigi Dudziec – nauczycielki uhonorowanej tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.
Kwiaty i znicze postawiono także przy znajdującej się przed budynkiem szkoły tablicy pamiątkowej poświęconej porucznikowi Mirosławowi Karpińskiemu.
Ciszą i modlitwą uczczono pamięć tych, którzy odeszli…
A.Dziełak
WYJAZD MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY
27 października 13 uczniów kl. IV T wraz z opiekunami: p. Martą Kozon i ks. Michałem Kowalczykiem uczestniczyło w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Program wyjazdu obejmował m.in. katechezę w bazylice, Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach, Nabożeństwo Pojednania oraz Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka. Zwieńczeniem tego dnia był apel w kaplicy Cudownego Obrazu. Młodzież wzbogacona o duchowe wsparcie, siłę i motywację z nową energią kontynuuje przygotowania do egzaminu dojrzałości.
Marta Kozon
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO
24 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie wybitnej polskiej literatury.
Internauci na początku roku głosują na dzieło, które będzie czytane publicznie w wielu miastach Polski i na świecie. Zwycięska lektura zostaje ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę (po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów) 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
We fragmenty dramatu wsłuchiwali się wszyscy uczniowie wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami.
Organizatorkami wspólnego czytania w szkole były panie bibliotekarki.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Jednym z najbardziej uroczystych dni w szkole jest Dzień Nauczyciela. Dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie pedagogom dla ich pięknej, aczkolwiek trudnej pracy, a także pracownikom niepedagogicznym za ich trud i zawodową postawę.
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Dariusza Leszczyńskiego. Udział w niej wzięli nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Młodzież podziękowała pedagogom śpiewając piosenki, mówiąc wiersze i wręczając kwiaty a dyrektor szkoły Janusz Frydryk pogratulował i wyróżnił w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły p. Jolantę Borowską, p. Katarzynę Kaczmarczyk, p. Piotra Kosiorka p. Dariusza Leszczyńskiego, p. Elżbietę Dąbrowską i p. Tadeusza Piaseckiego.
"Bądźcie zdrowi, zadowoleni z nas, z pięknej pracy, którą wykonujecie (...). Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. zapewniamy was, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was będzie z nami".
Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOWOROWIE
17 października odwiedziliśmy z klasą II T Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Naszym celem było zapoznanie się z zawartością zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie.
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez cały październik w naszej szkole organizowana jest akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Jeśli macie w domu książki w dobrym stanie, które już przeczytaliście i chcecie je przekazać, to w bibliotece znajdzie się dla nich miejsce. Książki przynosimy bezpośrednio do biblioteki szkolnej a wszystkim dotychczasowym darczyńcom bardzo dziękujemy.
KRZYŻÓWKA NA ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku w naszej bibliotece szkolnej odbywa się konkurs krzyżówkowy. Chętni czytelnicy pobierają karty z krzyżówkami, odgadują hasła i rozwiązane krzyżówki wrzucają do urny. Na koniec miesiąca, za poprawnie rozwiązane hasła, rozlosujemy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Zapraszamy do biblioteki :)
WYCIECZKA NA AGROSHOW W BEDNARACH
22 września, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Bednar pod opieką nauczycieli: Barbary Gołębiewskiej i Piotra Kosiorka. Na największej w Europie wystawie poświęconej rolnictwu mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej, uprawie i hodowli. Każdy mógł znaleźć coś interesującego wśród setek stoisk położonych na terenie dawnego lotniska. Na uczniów czekały atrakcyjne konkursy, pokazy pracy maszyn uprawowych oraz prezentacja najnowszych osiągnięć techniki rolniczej. W tym roku na wspólny wyjazd zaprosiliśmy ponownie uczniów Zespołu Szkół w Różanie pod opieką pani Marty Bacławskiej. Nastroje dopasowały się do pięknej słonecznej pogody i wyjazd możemy zaliczyć do udanych.
P. Kosiorek
Spotkanie z poetą Kazimierzem Sopuchem
22 września 2017r. naszą szkołę odwiedził ciekawy gość. Był to poeta Kazimierz Sopuch, który pochodzi z naszej gminy, a dokładnie z Jawor Wielkopola. W ramach tegorocznej „Qpiszewiady” odwiedził Ostrołękę, a następnie w asyście pań bibliotekarek z Ostrołęki i Goworowa przybył do swojej „małej Ojczyzny” i budynku szkoły, do której kiedyś jako uczeń uczęszczał. Spotkanie odbyło się, zupełnie przypadkowo, w klasie, gdzie kiedyś siedział w szkolnej ławie.
W czasie spotkania p.Sopuch opowiedział o sobie, swojej drodze życiowej, czytał fragmenty prozy oraz wiersze poświęcone pamięci żony. Nawiązał kontakt z uczniami i starał się odpowiedzieć na ich pytania, nawet te bardzo osobiste.
Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze, a pan Kazimierz zapowiedział, że odwiedzi szkołę ponownie, gdy będzie promował swoją najnowszą książkę.
Zofia A. Kordasz
Uczestniczyliśmy…
Szkolenie – konferencja: „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”
W dniu 19.09.2017 roku młodzież Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyła w szkoleniu – konferencji nt. „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”, które zorganizował pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – p. Piotr Twardziak.
„Dla uzyskania mieszańców przeznaczonych do opasu wykorzystuje się krzyżowanie towarowe polegające na inseminacji krów mlecznych nasieniem buhajów ras mięsnych. To bardzo szybka i efektywna metoda zwiększenia ilości oraz poprawy jakości produkowanej wołowiny, zwłaszcza w krajach posiadających liczne pogłowie krów mlecznych, a niewielkie bydła mięsnego” – zainteresował tymi słowami doradca MODR.
Do korzyści wynikających z krzyżowania towarowego można zaliczyć:
• poprawę wartości opasowej mieszańców (wyższe przyrosty dobowe, lepsze wykorzystanie paszy, lepszy stopień umięśnienia),
• znacznie lepszą wartość rzeźną mieszańców (wyższa wydajność rzeźna, wyższy udział mięsa a niższy tłuszczu i kości w tuszy, lepsza jakość mięsa, wyższa ocena stopnia umięśnienia i niższa otłuszczenia przy ocenie półtusz systemem EUROP),
• mniejsze zużycie paszy na przyrost 1 kg masy ciała,
• lepsza opłacalność opasu i produkcji wołowiny.
Przedstawiona została również prezentacja poszczególnych ras bydła, która szczególnie zainteresowała naszą młodzież.
Uczestnicy mieli również możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu szkolenia, które honorowane jest przy ubieganiu się o wsparcie w ramach poddziałania 6.1 „Premie dla młodych rolników”.
Grażyna Nowak
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec wraz z wychowawcą p. Dariuszem Leszczyńskim. Młodzież wierszem i piosenką przywitała szkołę, nauczycieli, rodziców oraz swoich kolegów z klas niższych i wyższych, przypominając też ważne wydarzenia historyczne, których rocznice świętowane były przez Polaków w ostatnim okresie (Powstanie Warszawskie, wydarzenia sierpniowe w Gdańsku, wybuch II wojny światowej). Szczególnie gorąco powitano pierwszoklasistów, którym nie szczędzono dobrych rad na okres pobytu w szkole oraz życzeń "wszelkiej szczęśliwości" na nowej drodze życia. Uczniowie wysłuchali też przemówienia dyrektora szkoły p. Janusza Frydryka, który oprócz powitania uczniów i pracowników szkoły po wakacjach i nakreślenia planu na nowy rok, uroczyście otworzył rok szkolny 2017/2018.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 4 września 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 900.
Powered by aSc EduPage