Życzenia Świąteczne
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodzinyi wśród przyjaciół
życzy Samorząd Uczniowski ZSP w Goworowie
Życzenia Świąteczne
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,pełnych wiary, nadziei i miłości.Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodzinyi wśród przyjaciół
życzy Samorząd Uczniowski ZSP w Goworowie
Mistrz matematyki
W dniu 22.03,.2018 w Kadzidle odbyła się Olimpiada Wiedzy Matematycznej „ MISTRZ MATEMATYKI 18”. Technikum w Goworowie reprezentowali:
Konkurs polegał na rozwiązaniu w ciągu 90 minut testu wielokrotnego wyboru składającego się z 22 pytań i obejmującego cały program szkoły średniej. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze, w kategorii Techników w rywalizacji indywidualnej 2 miejsce zajęła Jolanta Skierkowska, a trzecie miejsce zajęła Edyta Frączyk, w kategorii zespołowej drużyna z Goworowa zajęła 3 miejsce.
Gratulujemy naszym dziewczętom i jesteśmy z nich dumni.
Janusz Frydryk
KOCHAM CIĘ, SZKOŁO!
W Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie pierwszy dzień wiosny był wyjątkowy. Samorząd Uczniowski pod opieką p. Dariusza Leszczyńskiego zaprosił wszystkich uczniów do zabawy organizując turniej pt. „Kocham Cię, szkoło!”.
Na początku zabawy uczestnicy wysłuchali piosenki pt. „Kocham Cię, Szkoło!” W wykonaniu przewodniczącej samorządu szkolnego Pauliny Garlińskiej i Kasi Cieślak.
Następnie poszczególne klasy wraz z wychowawcami zmagały się w następujących rundach:
1. Logo Quiz
2. Zakazane słowa
3. Kto jest, kim? Na ekranie
4. Urodzinki
5. Muzyka
6. Co wiesz o szkole?
7. Muzyczne licytacje
8. Zręcznościówka
Konkurencje, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele, wprawiały wszystkich w rozrywkowy, wesoły nastrój. Rywalizacja była zacięta, i bardzo wyrównana, walka toczyła się do ostatniej chwili. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili, dopingując jednocześnie swoje drużyny.
Wyniki rywalizacji miedzyklasowej turnieju pt. „Kocham Cię, szkoło!”:
I miejsce – kl. III TH
II miejsce – kl. I TA
III miejsce – kl. II TH
IV miejsce – kl. III ZSZ
Poza konkurencją uczniowska odbyła się specjalna rudna Pana Dyrektora, w której nauczyciele zaśpiewali piosenkę pt. „Kocham Cię, Szkoło!”
Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali nagrody, którymi by były ciekawie zapakowane czekoladowe cukierki. Po otwarciu nagrody zwycięskiej klasy w górę uniosły się przepiękne balony napełnione helem.
Dodatkowa atrakcją tego miłego dnia był mecz w piłkę siatkową uczniowie – nauczyciele.
Mamy nadzieję, że nasze powitanie wiosny skutecznie odstraszy zimę i ona już do nas nie wróci. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!, a sponsorom za nagrody.
XVI PREZENTACJE EDUKACYJNE W OSTROŁĘCE
20.03.2018r. w Ostrołęce odbyły się XVI Prezentacje Edukacyjne, których głównym celem była pomoc młodzieży III klas gimnazjalnych z terenu Ostrołęki oraz powiatu ostrołęckiego w wyborze dalszego kierunku kształcenia ogólnego i zawodowego. Prezentacje były doskonałą okazją, by w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie.
Nasza szkoła również wzięła udział w wydarzeniu prezentując atuty szkoły, formy i kierunki kształcenia oraz zawody występujące w naszej szkole:
Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie
proponuje następujące kierunki kształcenia
na rok szkolny 2018/2019
Szkoły dla młodzieży:
* technik agrobiznesu – specjalność organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
* technik ekonomista - specjalność prowadzenie rachunkowości
* technik handlowiec – specjalność prowadzenie działalności handlowej
Szkoła zapewnia najlepsze warunki i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną !
PRAKTYKI ZAGRANICZNE
GRECJA! HISZPANIA!
Bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii:
- B (samochód) - T (ciągnik rolniczy)
Szkoły dla dorosłych:
3 letnie (absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum)
2 letnie (absolwenci zasadniczej szkoły zawodowej)
w kwalifikacjach:
A.18. Prowadzenie sprzedaży
– zawód sprzedawca
A.22. Prowadzenie działalności handlowej - zawód technik handlowiec
(kontynuacja A.18.)
R.03. Prowadzenie działalności rolniczej
– zawód rolnik
R.06. Organizacja i prowadzenie
przedsiębiorstwa w agrobiznesie
-zawód technik agrobiznesu (kontynuacja R.03.)
Egzaminy organizowane są w szkole!
Wszelkich informacji udzielamy w szkole
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00
Zespół Szkół Powiatowych
ul. Ostrołęcka 27, 07-440 Goworowo
tel/fax 29-7614011
www.zspgoworowo.pl zsp_goworowo@oswiata.org.pl
ZŁOTE DZIEWCZYNY!
16 marca 2018 r. w ZSP w Myszyńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Reprezentantki naszej szkoły: Dominika Gyczon, Marta Majk, Milena Owczarek, Ewelina Pawłowska, Jolanta Skierkowska i Agnieszka Zięba zajęły I miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ELIMINACJE POWIATOWE 41 OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"
Eliminacje odbyły się 13 marca 2018r. w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkół z całego powiatu ostrołęckiego. Naszą szkołę reprezentowali: Eliza Ochenkowska z Kl. II TH oraz Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
W dniu tym zostali także nagrodzeni zwycięzcy poszczególnych kategorii Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła uczennica naszej szkoły - Eliza Ochenkowska. Gratulujemy!
GÓRA GROSZA 2018
Młodzież naszej szkoły co roku włącza się czynnie w ogólopolską akcję zbierania grosiaków chcąc pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Nie inaczej było i tym razem. Samorząd Uczniowski z opiekunem Dariuszem Leszczyńskim podsumował kwoty i przedstawił wyniki akcji:
I miejsce – kl. IV TA i TH – 120 zł
II miejsce – kl. II TH – 87 zł
III miejsce – kl. III TH – 66 zł
IV miejsce – kl. III ZSZ – 63 zł
V miejsce – kl. I TA – 45,83 zł
Pamiętajmy, że zajmowane miejsca nie mają wielkiego znaczenia. Najważniejsza jest wrażliwość serca, zaangażowanie młodych ludzi i cel: charytatywny i szczytny.
Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji z „GÓRY” dziękujemy.
„Na urodzinach u cioci Jadzi”
Pod takim hasłem 14 marca w Zespole Szkół Powiatowych w Goworowie nauczycielka, pani Barbara Gołębiewska, zorganizowała spotkanie poświęcone Jadwidze Dudziec, jedynej wyróżnionej w powiecie ostrołęckim tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. O życiu i czynach bohaterki dnia opowiadała emerytowana nauczycielka i wieloletnia dyrektor ZSP w Goworowie pani Irena Minota. Pani Irena jest autorką opracowania poświęconego Jadwidze Dudziec, które zostało wydane w 2016 roku dzięki finansowemu wsparciu Gminy Goworowo. W spotkaniu oprócz uczniów ZSP wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Goworowie, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, emerytowani nauczyciele oraz harcerze.
Jadwiga Dudziec urodziła się 19 marca 1909 roku w Jaworach Starych. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Goworowie, w 1926 roku podjęła naukę w Prywatnym Seminarium Nauczycielskim Zgromadzenia S.S. Zmartwychwstanek na Warszawskim Żoliborzu. Po otrzymaniu dyplomu nauczycielki szkół powszechnych w 1931 roku, została skierowana do pracy w Oszmianie w województwie wileńskim. Do Wilna przeprowadziła się w 1934 roku, by zdać egzamin dojrzałości i podjąć studia na wydziale matematyczno-przyrodniczym Uniwersytetu Stefana Batorego. W czasie studiów związała się z wileńskimi harcerzami i została przyjęta do starszoharcerskiej gromady „Makrele” przy 13 Drużynie harcerek w Wilnie (Czarna Trzynastka). Czynnie angażowała się też w działalność organizacji i stowarzyszeń katolickich. Jako podharcmistrzyni zorganizowała drużynę harcerzy żydowskich, z którymi wędrowała po Polsce w latach 1937 -1939. Po wybuchu wojny zataiła swoje wykształcenie i jako gospodyni domowa zatrudniła się w fabryce drewniaków Theodora Betchera, którą z czasem zaczęła kierować. Pracowali tam przeważnie Żydzi z dokumentami dostarczanymi prze AK. Prowadziła działalność konspiracyjną pomagając ludności żydowskiej. Jako łączniczka i jednocześnie zaopatrzeniowiec w fabryce podróżowała przewożąc broń żydowskim partyzantom w Szawlach, Kownie, Trokach, Poniewieży. Wchodziła do Getta przypinając żółtą gwiazdę i wyprowadzała stamtąd dzieci, młodzież i dorosłych. Uratowanych umieszczała na wsi lub w klasztorach. Zmarła na skutek odniesionej rany w czasie akcji „Ostra Brama” w lipcu 1944 roku i została pochowana na Cmentarzu na Rossie w Wilnie. Uratowała kilkadziesiąt ludzkich istnień, za co w 1999 roku otrzymała pośmiertnie tytuł „Sprawiedliwy wśród narodów Świata”.
Po części oficjalnej wszyscy obecni na uroczystości zostali poczęstowani tortem.
Piotr Kosiorek
DZIEŃ KOBIET
8 marca w naszej szkole nie zabrakło życzeń, barwnych kwiatów dla wszystkich Pań oraz niespodzianek artystycznych. Zatroszczył się o to Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna Dariusz Leszczyńskiego. Jego męska część pamiętała o płci pięknej naszej szkoły. Elegancko ubrani mężczyźni obdarowali pięknymi różami wszystkie Panie pracujące w naszej szkole. Dziewczęta natomiast otrzymały słodkie upominki z dołączonymi karteczkami z życzeniami. Przed publicznością wystąpili głównie panowie recytując wiersze ukazujące obraz kobiety na przełomie wieków a Kasia Cieślak z kl. II TH brawurowo zaśpiewała „Babę” Renaty Przemyk. Cały dzień w szkole panowała serdeczna atmosfera, bo jak mówił filozof, pisarz i poeta Friedrich Wilhelm Nietzsche: „Szczęście jest kobietą” J
W imieniu wszystkich kobiet serdecznie dziękujemy wam, chłopcy, za pamięć i miły gest J
Z WIZYTĄ U GIMNAZJALISTÓW
Już w bardzo młodym wieku człowiek musi zdecydować o swoim przyszłym zajęciu. Kończąc gimnazjum młodzież stoi przed wyborem kolejnej szkoły. Już na tym etapie uczeń musi zastanowić się, czy chce zdobyć konkretny zawód, czy wybierze naukę ogólną, a na konkretny kierunek studiów zdecyduje się po egzaminie maturalnym.
Aby trochę ułatwić ten wybór 9 marca przedstawiciele naszej szkoły: Magdalena Frączyk, Mikołaj Głogowski z kl. I TA, Daniel Walczak z kl. II TH i Edyta Frączyk z kl. IV TA udali się z nauczycielkami: p. Jolantą Borowską i p. Grażyną Nowak do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika z oddziałami gimnazjalnymi w Goworowie, aby spotkać się z uczniami kl. III gimnazjum i porozmawiać o czekających ich wyborach, dowiedzieć się, co ich interesuje, czego oczekują od nowej szkoły.
Nasi uczniowie przygotowali prezentację multimedialną informującą m.in. o kierunkach kształcenia w nowym roku szkolnym. Gimnazjaliści mają do wyboru:
- Liceum Ogólnokształcące,
- Technikum w zawodach: technik agrobiznesu, technik handlowiec i technik ekonomista,
- Branżową Szkołę I Stopnia (dawna ZSZ).
Magda i Mikołaj z kl. I TA opowiedzieli, dlaczego wybrali właśnie ZSP w Goworowie. Pierwszym wyborem Mikołaja była inna szkoła ponadgimnazjalna, jednak po tygodniu zdecydował się na ZSP w Goworowie. Zaletami naszej szkoły są: indywidualne traktowanie ucznia, nauka na jedną zmianę, dostosowanie planu lekcji do dojazdów autobusów, możliwość rozwoju każdego ucznia i życzliwość nauczycieli. Szkoła oprócz nauki w ławkach umożliwia zajęcia w terenie, warsztaty, szkolenia, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjścia lub wyjazdy na konferencje, do kina i praktyki zagraniczne. ZSP w Goworowie może pochwalić także bardzo dobrymi wynikami egzaminów: w roku szkolnym 2016/2017 wynik egzaminów maturalnych wyniósł blisko 100%, a egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe - 100%! Oprócz tego wszyscy nasi uczniowie mają możliwość bezpłatnej nauki jazdy samochodem.
Zapraszamy na majowe Dni Otwarte do naszej szkoły!
Turniej Grupy Auto Wimar „Dzieci-Dzieciom”, w roczniku 2005/2006
Szanowni Państwo,
Niezmiernie miło nam poinformować iż, drużyna AMP Goworowo, zajęła I miejsce w Wielkim Finale Charytatywnego Turnieju Grupy Auto Wimar „Dzieci-Dzieciom”, w roczniku 2005/2006
Akademia Młodego Piłkarza GOOL co roku organizuje zimowy charytatywny Turniej “Dzieci Dzieciom”, którego celem jest niesienie pomocy najmłodszym. Zebrane środki finansowe Akademia przeznacza na pomoc dzieciom z niepełnoprawnościami. W tegorocznej edycji Turnieju połączyliśmy siły ze stowarzyszeniem Amp Futbol Polska, które zajmuje się organizacją szkolenia oraz rozgrywek dla osób po jednostronnej amputacji, lub z inną wadą kończyny. Naszym celem była zbiórka funduszy na dofinansowanie obozu piłkarskiego dla podopiecznych Akademii Amp Futbol Varsovia - pierwszej w Polsce akademii piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.
W eliminacjach turnieju udział wzięło blisko 800 dzieci zrzeszonych w Akademii Młodego Piłkarza GOOL, na terenie całego Mazowsza. Mecze eliminacyjne odbywały się w trzy kolejne soboty lutego, a ich zwieńczeniem był Wielki Finał turnieju, który został rozegrany 24 lutego w Wołominie. Podczas rozgrywek na zawodników oraz ich rodziców czekało wiele atrakcji. Wśród licznych gości, którzy postanowili nas tego dnia odwiedzić znalazł się, m.in. wyły, wybitny Reprezentant Polski w piłce nożnej – Piotr Świerczewski. Ponadto
Podczas finałowych rozgrywek organizatorzy oraz trenerzy wyróżnili również najlepszych strzelców, bramkarzy oraz zawodników w każdej z czterech kategorii wiekowych. Jeden zawodnik ze AMP Goworowo otrzymał takie wyróżnienie:
To niewątpliwie duży sukces dla naszych młodych zawodników. Mamy nadzieje, że to zwycięstwo zaowocuje w przyszłości kolejnymi i pomoże młodym adeptom uwierzyć w swoje możliwości i realizować swoje sportowe cele.
Drużyna AMP Łosice, trenuje w poniedziałki oraz środy w Zespole Szkół w Goworowie. W zajęciach biorą udział dzieci od 6 do 14 roku życia. Trenerem drużyny jest Mirosław Górka.
Trzymamy kciuki za młodych graczy i życzymy dalszych sportowych sukcesów i piłkarskiego rozwoju.
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Święto jest hołdem składanym żołnierzom podziemia antykomunistycznego, którzy po 1945 roku walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji Polski i podporządkowania kraju Związkowi Sowieckiemu. Z okazji tego święta Samorząd Szkolny pod kierunkiem opiekuna Dariusza Leszczyńskiego przygotował gazetkę. Miała ona na celu przypomnienie i uświadomienie uczniom, jak ważny jest ten dzień dla Polski.
Dariusz Leszczyński
PROJEKCJA FILMU „NAJLEPSZY”
27 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli w kinie „Jantar” w Ostrołęce najnowszy film reżysera Łukasza Palkowskiego, który przedstawia zgubne skutki zażywania narkotyków, a także trudny proces wyjścia z nałogu. Twórca sięga po życiorys niezwykłej osoby – Jerzego Górskiego. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.
Młodzież na projekcję filmu zaprosiła Komenda Miejska Policji w Ostrołęce we współpracy ze Starostwem Powiatu Ostrołęckiego, Ostrołęckim Centrum Kultury i ostrołęckim ośrodkiem „Monar”, którym serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia fascynującej historii.
Uczniowie ZSP w Goworowie najlepsi w tenisie stołowym
W tegorocznych Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym, które odbyły się w ZSP w Myszyńcu uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie miejsca zdobywając puchary i dyplomy. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych turniejów:
2 miejsce – Milena Owczarek (kl. III TH )
5 miejsce – Klaudia Bełdycka (kl. IV TH)
Dziewczęta zdobyły w łącznej punktacji I miejsce wśród szkół powiatowych, razem ze szkołą z Łysych.
1 miejsce – Paweł Stepnowski (kl. II TH)
3 miejsce – Robert Podolak (kl. I TA)
5 miejsce – Mikołaj Głogowski (kl. I TA)
7 miejsce – Daniel Gęsich (kl. II TH)
Chłopcy zdobyli w łącznej punktacji I miejsce wśród szkół powiatowych.
1 miejsce – Paweł Stepnowski i Daniel Gęsich
2 miejsce – Robert Podolak i Mikołaj Głogowski
1 miejsce – Milena Owczarek i Klaudia Bełdycka
5 miejsce – Dominika Gryczon i Agnieszka Zięba (kl. IV TH)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
P. Kosiorek
PROFILAKTYKA OCZAMI MŁODZIEŻY
6 lutego 2018r. gościliśmy w naszej szkole p. Agatę Podmostko - terapeutę uzależnień pracującą w punkcie konsultacyjnym ds. uzależnień i przemocy w rodzinie w GOPS w Goworowie oraz dzielnicowego gminy Goworowo - st. asp. Sławomira Subczyńskiego. Spotkanie z młodzieżą dotyczyło profilaktyki uzależnień i przeprowadzone zostało w ramach zadań programu wychowawczo-profilaktycznego oraz współpracy naszej szkoły z GOPS w Goworowie.
Amor vincit omnia. Miłość zwycięża wszystko.
(Sentencja łacińska)
Z okazji zbliżającego się Dnia Zakochanych, Samorząd Uczniowski uruchomił akcję pod hasłem: "Poczta Walentynkowa". Każdy, kto chce przekazać kartkę
walentynkową lub upominek swojej sympatii, będzie mógł je zostawić w specjalnej skrzynce w dniach 05.02-14.02.2018r. do godz. 11:05.
Studniówka 2018
STUDNIÓWKI CZAR...
"Poloneza czas zacząć. - Podkomorzy rusza I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi."
"Pan Tadeusz" księga XII
Klasa IV Technikum Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wielki bal ma już za sobą. Ten niezapomniany wieczór 20.01.2017r. tegoroczni maturzyści spędzili z dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz rodzicami w sali bankietowej "Euforia" w Ponikwi Dużej. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły - p. Janusz Frydryk a młodzież zatańczyła poloneza. Piękne suknie, staranne fryzury, doskonale dobrane garnitury - wszyscy prezentowali się fantastycznie. Zobaczcie sami...
Życzenia Świąteczne
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim spokoju, radości oraz dużo miłości nie tylko w czasie świąt!
No i oczywiście szczęśliwego Nowego Roku!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem!
Jasełka
Świąteczny nastrój panował w naszej szkole już od dawna, pojawiały się ozdoby, choinki, ale w środę 20 grudnia atmosfera była wyjątkowa,
a to wszystko za sprawą p. G.Wicepolskiej, ks. M.Kowalczyka oraz młodzieży z klasy 3T, którzy przygotowali Jasełka dla uczniów
naszej szkoły, rodziców, pracowników szkoły i zaproszonych gości.
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
14 grudnia w Szkole Podstawowej w Pasiekach odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. I miejsce zajął Sebastian Damięcki z klasy III ZSZ, II miejsce - Natalia Godlewska a III miejsce - Ewelina Zyśkowska obie z klasy II T. W Konkursie Plastycznym nagrodzona została Eliza Ochenkowska, również z klasy II T. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe. Laureaci obu konkursów będą reprezentować gminę Goworowo w eliminacjach powiatowych konkursu w Ostrołęce.
BRAWO DZIEWCZĘTA!
Katarzyna Cieślak, Paulina Garlińska, Natalia Godlewska, Dominika Gryczon, Marta Majk, Milena Owczarek, Katarzyna Radecka, Jolanta Skierkowska, Aldona Turek i Justyna Zięba to wyjątkowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły, która 11.12.2017 roku w Łysych zdobyła II miejsce w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Mistrzostw Powiatu Ostrołęckiego Licealiada.
Gratulujemy J
X POWIATOWY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
8 grudnia nasza szkoła była gospodarzem X Powiatowego Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców. Drużyna naszej szkoły w składzie: Daniel Gęsich, Mikołaj Głogowski, Hubert Mierzejewski, Jakub Retes, Michał Retes, Dominik Selwon, Paweł Stepnowski i Karol Zadroga zajęła I miejsce!!!
Brawo chłopcy!
KONKURS EKOLOGICZNY „ZIELONO MI”
W ZSP w Kadzidle naszą szkołę reprezentowały Edyta Frączyk z kl. IV T oraz Katarzyna Radecka z kl. III T. Dziewczęta uplasowały się na IV miejscu otrzymując od organizatorów dyplomy i nagrody pocieszenia. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem p. Grażyny Wicepolskiej.
Na długie, jesienne wieczory nie ma nic lepszego niż kubek aromatycznej herbaty bądź ciepłego kakao i dobra książka. Dlatego proponujemy sięgnąć po nowości zakupione w ostatnim czasie do naszej biblioteki. Gorąco zachęcamy J
„Jak żyć długo i zdrowo” pod patronatem starosty ostrołęckiego. Konkurs miał na celu wykształcenie wśród młodzieży szkolnej świadomości, że nie leczenie, lecz profilaktyka jest najlepszym sposobem na poprawę zdrowotności społeczeństwa a także zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony własnego zdrowia. Poprzez udział w konkursie młodzież podniosła stan świadomości z zakresu higieny i profilaktyki zdrowia w celu obniżenia liczny zachorowań w przyszłości.
W konkursie wzięło udział 8 szkół. Były to szkoły powiatowe i podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań zamkniętych.
W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zwyciężyli:
1 miejsce – Natalia Skoczeń ze szkoły w Wąsewie
2 miejsce – Wiktoria Dumała ze szkoły w Goworowie
3 miejsce – Karolina Pietrzykowska – także ze szkoły w Goworowie
W kategorii szkół powiatowych zwyciężyli:
1 miejsce – Edyta Frączyk z ZSP w Goworowie
2 miejsce – Katarzyna Radecka z ZSP w Goworowie
3 miejsce – Małgorzata Sokołowska z ZSP w Czerwinie
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy. Uczennice naszej szkoły przygotowywała nauczycielka biologii p. Grażyna Wicepolska. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Pan Starosta Stanisław Kubeł a nagród pocieszenia - Rada Rodziców w ZSP w Goworowie. Sponsorom nagród serdecznie dziękujemy.
Grażyna Wicepolska
Jolanta Skierkowska, uczennica Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie, tegoroczna maturzystka, w opinii koleżanek i kolegów pracowita, sumienna, bezkonfliktowa, najlepsza uczennica technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec w roku szkolnym 2016/2017. Za najwyższą średnią w szkole otrzymała po raz drugi stypendium Prezesa Rady Ministrów, którego akt nadania odebrała 24 listopada podczas uroczystości w Przasnyszu.
1. Najpiękniejszy dzień w Twoim życiu, Jolu, to...
hmm, myślę, że każdy dzień jest piękny, niesie ze sobą nadzieję i z każdego powinniśmy się cieszyć.
2.Twoje mocne strony to...
pracowitość, bo dzięki niej osiągam swoje cele i jestem tu, gdzie znajduję się obecnie.
3. Twoja „pięta Achillesa” to...
przedmioty humanistyczne ;)
4. Zawsze wiedziałaś, że...
osiągnę to, co zaplanowałam i w każdej chwili mogę liczyć na pomoc moich bliskich.
5. Jesteś dumna z ..
siebie, bo dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy osiągnęłam wysokie wyniki w nauce i mam nadzieję, że to się nie zmieni.
6. Jesteś wdzięczna za...
pomoc i wsparcie, jakiego doświadczyłam w mojej szkole. Nigdy tego nie zapomnę.
7. Ulubione motto...
„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą” św. Augustyn
8. Film, który poleciłabyś to...
Oglądam dużo filmów, ale nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, który jest najlepszy. Każdy lubi coś innego.
9. Książka, którą ostatnio przeczytałaś...
to „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes - piękna, wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości. Polecam każdemu.
10. Twój ulubiony przedmiot...
to oczywiście matematyka i rachunkowość. W cyferkach mogłabym siedzieć cały czas ;)
11. Chciałabyś odwiedzić...
Portugalię, w której w ubiegłym roku miałam praktyki zawodowe. Wiążą się z nią wspaniałe wspomnienia, miło przeżyte chwile.
12. Złotą rybkę poprosiłabyś o...
szczęście na egzaminach maturalnych i zawodowych, żeby za bardzo nie „zjadł” mnie stresJ
13. Twoje plany na przyszłość to...
zdanie wszystkich czekających mnie egzaminów a potem studia, praca. Ale nie wybiegajmy w daleką przyszłość. Cieszmy się tym, co tu i teraz.
Dziękuję za rozmowę, gratuluję wysokich wyników w nauce i życzę powodzenia na egzaminach.
Agnieszka Dziełak
III MIEJSCE NASZYCH SPORTOWCÓW
W Zespole Szkół w Myszyńcu 23 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego za rok 2016/2017. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Młodzieży oraz ich opiekunom: p.K.Jachimowskiemu i p.P.Kosiorkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
10 listopada 2017 roku, w naszej szkole, odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Miał na celu zainteresowanie młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Pytania obejmowały wiele dziedzin pożarnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością historii pożarnictwa, zadaniem ochotniczych straży pożarnych, znać zasady udzielania pomocy poszkodowanym a także posiadać wiadomości dotyczące rodzaju i przeznaczenia sprzętu gaśniczego. Komisja konkursowa w składzie: H.Rostkowska, G.Wicepolska i Z.A.Kordasz wyłoniła zwycięzców etapu szkolnego.
Do finału gminnego zakwalifikowali się:
Natalia Godlewska z kl. II T
Ewelina Zyśkowska z kl. II T
Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ
H. Rostkowska
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pan Dyrektor i konferansjerzy przypomnieli wydarzenia, które wstrząsnęły ówczesną Europą i rodzące się nadzieje Polaków na wolność i suwerenność.
Tego dnia odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 11 uczniów. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli. Zgromadzona młodzież słuchała z uwagą i kibicowała swoim kolegom z klasy. Zwycięzcami zostali: Daniel Walczak z kl. II T, Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ i Paulina Podolak z kl. II T. Zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.
Podczas uroczystości rozdane zostały także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców wylosowane spośród uczestników konkursu krzyżówkowego zorganizowanego w bibliotece szkolnej z okazji Święta Bibliotek.
ZWYCIĘZCY KONKURSU KRZYŻÓWKOWEGO
W konkursie wzięło udział 27 uczestników. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymują:
Serdecznie gratulujemy
IX KONKURS BIOLOGICZNYW ZSP W CZERWINIE
6 listopada 2017 r. 2 uczennice: Katarzyna Radecka i Edyta Frączyk reprezentowały naszą szkołę w IX Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Hasłem tegorocznego konkursu był „Układ nerwowy człowieka”. Uczennice wykazały się wysoką wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania układu nerwowego zdobywając następujące miejsca: Edyta Frączyk z kl. IV T – II miejsce a Katarzyna Radecka z kl. III T – IV miejsce. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowywała nauczycielka biologii – p.Grażyna Wicepolska.
G. Wicepolska
PAMIĘTAMY…
Okres przed Świętem Zmarłych, to moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla nich i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.
We wtorek (31.10) delegacja uczniów Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i kl. 3 ZSZ wraz z dyrektorem J. Frydrykiem, p. B. Gołębiewską i opiekunem SU - p. D. Leszczyńskim udała się na Cmentarz Parafialny, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły, na odrestaurowanych nagrobkach Stefanii Babulanki i Marii Decówny – miejscowych nauczycielek okresu międzywojennego oraz przy tablicy pamiątkowej Jadwigi Dudziec – nauczycielki uhonorowanej tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.
Kwiaty i znicze postawiono także przy znajdującej się przed budynkiem szkoły tablicy pamiątkowej poświęconej porucznikowi Mirosławowi Karpińskiemu.
Ciszą i modlitwą uczczono pamięć tych, którzy odeszli…
A.Dziełak
WYJAZD MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY
27 października 13 uczniów kl. IV T wraz z opiekunami: p. Martą Kozon i ks. Michałem Kowalczykiem uczestniczyło w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Program wyjazdu obejmował m.in. katechezę w bazylice, Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach, Nabożeństwo Pojednania oraz Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka. Zwieńczeniem tego dnia był apel w kaplicy Cudownego Obrazu. Młodzież wzbogacona o duchowe wsparcie, siłę i motywację z nową energią kontynuuje przygotowania do egzaminu dojrzałości.
Marta Kozon
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO
24 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie wybitnej polskiej literatury.
Internauci na początku roku głosują na dzieło, które będzie czytane publicznie w wielu miastach Polski i na świecie. Zwycięska lektura zostaje ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę (po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów) 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
We fragmenty dramatu wsłuchiwali się wszyscy uczniowie wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami.
Organizatorkami wspólnego czytania w szkole były panie bibliotekarki.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Jednym z najbardziej uroczystych dni w szkole jest Dzień Nauczyciela. Dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie pedagogom dla ich pięknej, aczkolwiek trudnej pracy, a także pracownikom niepedagogicznym za ich trud i zawodową postawę.
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Dariusza Leszczyńskiego. Udział w niej wzięli nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Młodzież podziękowała pedagogom śpiewając piosenki, mówiąc wiersze i wręczając kwiaty a dyrektor szkoły Janusz Frydryk pogratulował i wyróżnił w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły p. Jolantę Borowską, p. Katarzynę Kaczmarczyk, p. Piotra Kosiorka p. Dariusza Leszczyńskiego, p. Elżbietę Dąbrowską i p. Tadeusza Piaseckiego.
"Bądźcie zdrowi, zadowoleni z nas, z pięknej pracy, którą wykonujecie (...). Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. zapewniamy was, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was będzie z nami".
Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOWOROWIE
17 października odwiedziliśmy z klasą II T Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Naszym celem było zapoznanie się z zawartością zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie.
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez cały październik w naszej szkole organizowana jest akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Jeśli macie w domu książki w dobrym stanie, które już przeczytaliście i chcecie je przekazać, to w bibliotece znajdzie się dla nich miejsce. Książki przynosimy bezpośrednio do biblioteki szkolnej a wszystkim dotychczasowym darczyńcom bardzo dziękujemy.
KRZYŻÓWKA NA ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku w naszej bibliotece szkolnej odbywa się konkurs krzyżówkowy. Chętni czytelnicy pobierają karty z krzyżówkami, odgadują hasła i rozwiązane krzyżówki wrzucają do urny. Na koniec miesiąca, za poprawnie rozwiązane hasła, rozlosujemy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Zapraszamy do biblioteki :)
WYCIECZKA NA AGROSHOW W BEDNARACH
22 września, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Bednar pod opieką nauczycieli: Barbary Gołębiewskiej i Piotra Kosiorka. Na największej w Europie wystawie poświęconej rolnictwu mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej, uprawie i hodowli. Każdy mógł znaleźć coś interesującego wśród setek stoisk położonych na terenie dawnego lotniska. Na uczniów czekały atrakcyjne konkursy, pokazy pracy maszyn uprawowych oraz prezentacja najnowszych osiągnięć techniki rolniczej. W tym roku na wspólny wyjazd zaprosiliśmy ponownie uczniów Zespołu Szkół w Różanie pod opieką pani Marty Bacławskiej. Nastroje dopasowały się do pięknej słonecznej pogody i wyjazd możemy zaliczyć do udanych.
P. Kosiorek
Spotkanie z poetą Kazimierzem Sopuchem
22 września 2017r. naszą szkołę odwiedził ciekawy gość. Był to poeta Kazimierz Sopuch, który pochodzi z naszej gminy, a dokładnie z Jawor Wielkopola. W ramach tegorocznej „Qpiszewiady” odwiedził Ostrołękę, a następnie w asyście pań bibliotekarek z Ostrołęki i Goworowa przybył do swojej „małej Ojczyzny” i budynku szkoły, do której kiedyś jako uczeń uczęszczał. Spotkanie odbyło się, zupełnie przypadkowo, w klasie, gdzie kiedyś siedział w szkolnej ławie.
W czasie spotkania p.Sopuch opowiedział o sobie, swojej drodze życiowej, czytał fragmenty prozy oraz wiersze poświęcone pamięci żony. Nawiązał kontakt z uczniami i starał się odpowiedzieć na ich pytania, nawet te bardzo osobiste.
Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze, a pan Kazimierz zapowiedział, że odwiedzi szkołę ponownie, gdy będzie promował swoją najnowszą książkę.
Zofia A. Kordasz
Uczestniczyliśmy…
Szkolenie – konferencja: „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”
W dniu 19.09.2017 roku młodzież Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyła w szkoleniu – konferencji nt. „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”, które zorganizował pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – p. Piotr Twardziak.
„Dla uzyskania mieszańców przeznaczonych do opasu wykorzystuje się krzyżowanie towarowe polegające na inseminacji krów mlecznych nasieniem buhajów ras mięsnych. To bardzo szybka i efektywna metoda zwiększenia ilości oraz poprawy jakości produkowanej wołowiny, zwłaszcza w krajach posiadających liczne pogłowie krów mlecznych, a niewielkie bydła mięsnego” – zainteresował tymi słowami doradca MODR.
Do korzyści wynikających z krzyżowania towarowego można zaliczyć:
• poprawę wartości opasowej mieszańców (wyższe przyrosty dobowe, lepsze wykorzystanie paszy, lepszy stopień umięśnienia),
• znacznie lepszą wartość rzeźną mieszańców (wyższa wydajność rzeźna, wyższy udział mięsa a niższy tłuszczu i kości w tuszy, lepsza jakość mięsa, wyższa ocena stopnia umięśnienia i niższa otłuszczenia przy ocenie półtusz systemem EUROP),
• mniejsze zużycie paszy na przyrost 1 kg masy ciała,
• lepsza opłacalność opasu i produkcji wołowiny.
Przedstawiona została również prezentacja poszczególnych ras bydła, która szczególnie zainteresowała naszą młodzież.
Uczestnicy mieli również możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu szkolenia, które honorowane jest przy ubieganiu się o wsparcie w ramach poddziałania 6.1 „Premie dla młodych rolników”.
Grażyna Nowak
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec wraz z wychowawcą p. Dariuszem Leszczyńskim. Młodzież wierszem i piosenką przywitała szkołę, nauczycieli, rodziców oraz swoich kolegów z klas niższych i wyższych, przypominając też ważne wydarzenia historyczne, których rocznice świętowane były przez Polaków w ostatnim okresie (Powstanie Warszawskie, wydarzenia sierpniowe w Gdańsku, wybuch II wojny światowej). Szczególnie gorąco powitano pierwszoklasistów, którym nie szczędzono dobrych rad na okres pobytu w szkole oraz życzeń "wszelkiej szczęśliwości" na nowej drodze życia. Uczniowie wysłuchali też przemówienia dyrektora szkoły p. Janusza Frydryka, który oprócz powitania uczniów i pracowników szkoły po wakacjach i nakreślenia planu na nowy rok, uroczyście otworzył rok szkolny 2017/2018.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 4 września 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 900.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W GOWOROWIE
Wreszcie nadeszły! Upragnione przez wszystkich – zarówno uczniów, jak i nauczycieli – WAKACJE!
W piątek 23 czerwca w ZSP w Goworowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, duchowieństwa, lokalnych podmiotów gospodarczych, a także rodzice uczniów. Przybyli m.in. ks. kanonik Stanisław Siemion – proboszcz parafii w Goworowie, Antoni Mulawka – radny powiatu ostrołęckiego i sekretarz gminy Goworowo, Katarzyna Piórkowska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie, Roman Szewczak – kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce, Iwona Maliszewska – pracownik prewencji, Wiesław Żebrowski - właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej oraz Barbara Fronczyk - przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Goworowo.
Pan dyrektor Janusz Frydryk przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz młodzież uczącą się w ZSP w Goworowie. Zwracając się do uczniów podziękował za ich całoroczną pracę na rzecz szkoły, godne reprezentowanie jej podczas konkursów, zawodów sportowych bądź innych akcji organizowanych w szkole lub środowisku lokalnym. Podziękowania skierował także do rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych oraz wszystkich, którym zależy na dobru szkoły, budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Na koniec życzył wszystkim wspaniałego odpoczynku, bezpiecznych wakacji, udanych wyjazdów i szczęśliwych powrotów. Głos zabrali również przybyli goście.
Następnie wręczone zostały promocyjne świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za szczególne osiągnięcia:
Paulina Garlińska, Paulina Podolak i Daniel Walczak z kl. I T,
Katarzyna Radecka z kl. II T
Edyta Frączyk i Jolanta Skierkowska z kl. III T
Rada Rodziców zakupiła również nagrody książkowe dla uczniów ze średnią powyżej 4,0 i co najmniej dobrym zachowaniem. Nagrody wręczone zostały przez p. Barbarę Fronczyk - przewodniczącą Rady Rodziców i p. Piotra Kosiorka - kierownika szkolenia praktycznego.
Stuprocentową frekwencją w szkole może pochwalić się Natalia Godlewska z kl. I Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec. Rodzice Natalii otrzymali z rąk dyrektora odczytany na forum list pochwalny.
Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Przemocy mówię NIE" oraz za najlepsze wyniki w etapie szkolnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Część oficjalną uroczystości uczniowie zakończyli słowami podziękowań i wręczeniem kwiatów przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadzili i uświetnili częścią artystyczną uczniowie kl. I T oraz II ZSZ pod opieką wychowawców: p. Barbary Gołębiewskiej i p. Dariusza Leszczyńskiego.
Dziękujemy!
31 maja 2017r. w ZSP w Troszynie odbył się IV Powiatowy Konkurs Innowacje Technologiczne w Agrobiznesie.
Tematem tegorocznego konkursu były "Fundusze europejskie wykorzystane na rozwój wsi i rolnictwa w twojej gminie". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III technikum: Aldona Turek i Łucja Majk, które otrzymały dyplomy za udział. Przedstawiły prezentację na temat korzystania z funduszy unijnych w gminie Goworowo.
IX KONKURS BIOLOGICZNYW ZSP W CZERWINIE
6 listopada 2017 r. 2 uczennice: Katarzyna Radecka i Edyta Frączyk reprezentowały naszą szkołę w IX Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Hasłem tegorocznego konkursu był „Układ nerwowy człowieka”. Uczennice wykazały się wysoką wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania układu nerwowego zdobywając następujące miejsca: Edyta Frączyk z kl. IV T – II miejsce a Katarzyna Radecka z kl. III T – IV miejsce. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowywała nauczycielka biologii – p.Grażyna Wicepolska.
G. Wicepolska
PAMIĘTAMY…
Okres przed Świętem Zmarłych, to moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla nich i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.
We wtorek (31.10) delegacja uczniów Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i kl. 3 ZSZ wraz z dyrektorem J. Frydrykiem, p. B. Gołębiewską i opiekunem SU - p. D. Leszczyńskim udała się na Cmentarz Parafialny, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły, na odrestaurowanych nagrobkach Stefanii Babulanki i Marii Decówny – miejscowych nauczycielek okresu międzywojennego oraz przy tablicy pamiątkowej Jadwigi Dudziec – nauczycielki uhonorowanej tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.
Kwiaty i znicze postawiono także przy znajdującej się przed budynkiem szkoły tablicy pamiątkowej poświęconej porucznikowi Mirosławowi Karpińskiemu.
Ciszą i modlitwą uczczono pamięć tych, którzy odeszli…
A.Dziełak
WYJAZD MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY
27 października 13 uczniów kl. IV T wraz z opiekunami: p. Martą Kozon i ks. Michałem Kowalczykiem uczestniczyło w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Program wyjazdu obejmował m.in. katechezę w bazylice, Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach, Nabożeństwo Pojednania oraz Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka. Zwieńczeniem tego dnia był apel w kaplicy Cudownego Obrazu. Młodzież wzbogacona o duchowe wsparcie, siłę i motywację z nową energią kontynuuje przygotowania do egzaminu dojrzałości.
Marta Kozon
NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO
24 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie wybitnej polskiej literatury.
Internauci na początku roku głosują na dzieło, które będzie czytane publicznie w wielu miastach Polski i na świecie. Zwycięska lektura zostaje ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę (po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów) 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.
We fragmenty dramatu wsłuchiwali się wszyscy uczniowie wraz z dyrektorem szkoły i nauczycielami.
Organizatorkami wspólnego czytania w szkole były panie bibliotekarki.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Jednym z najbardziej uroczystych dni w szkole jest Dzień Nauczyciela. Dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie pedagogom dla ich pięknej, aczkolwiek trudnej pracy, a także pracownikom niepedagogicznym za ich trud i zawodową postawę.
Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Dariusza Leszczyńskiego. Udział w niej wzięli nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Młodzież podziękowała pedagogom śpiewając piosenki, mówiąc wiersze i wręczając kwiaty a dyrektor szkoły Janusz Frydryk pogratulował i wyróżnił w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły p. Jolantę Borowską, p. Katarzynę Kaczmarczyk, p. Piotra Kosiorka p. Dariusza Leszczyńskiego, p. Elżbietę Dąbrowską i p. Tadeusza Piaseckiego.
"Bądźcie zdrowi, zadowoleni z nas, z pięknej pracy, którą wykonujecie (...). Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. zapewniamy was, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was będzie z nami".
Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOWOROWIE
17 października odwiedziliśmy z klasą II T Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Naszym celem było zapoznanie się z zawartością zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.
Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie.
PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez cały październik w naszej szkole organizowana jest akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Jeśli macie w domu książki w dobrym stanie, które już przeczytaliście i chcecie je przekazać, to w bibliotece znajdzie się dla nich miejsce. Książki przynosimy bezpośrednio do biblioteki szkolnej a wszystkim dotychczasowym darczyńcom bardzo dziękujemy.
KRZYŻÓWKA NA ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH
W październiku w naszej bibliotece szkolnej odbywa się konkurs krzyżówkowy. Chętni czytelnicy pobierają karty z krzyżówkami, odgadują hasła i rozwiązane krzyżówki wrzucają do urny. Na koniec miesiąca, za poprawnie rozwiązane hasła, rozlosujemy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Zapraszamy do biblioteki :)
WYCIECZKA NA AGROSHOW W BEDNARACH
22 września, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Bednar pod opieką nauczycieli: Barbary Gołębiewskiej i Piotra Kosiorka. Na największej w Europie wystawie poświęconej rolnictwu mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej, uprawie i hodowli. Każdy mógł znaleźć coś interesującego wśród setek stoisk położonych na terenie dawnego lotniska. Na uczniów czekały atrakcyjne konkursy, pokazy pracy maszyn uprawowych oraz prezentacja najnowszych osiągnięć techniki rolniczej. W tym roku na wspólny wyjazd zaprosiliśmy ponownie uczniów Zespołu Szkół w Różanie pod opieką pani Marty Bacławskiej. Nastroje dopasowały się do pięknej słonecznej pogody i wyjazd możemy zaliczyć do udanych.
P. Kosiorek
Spotkanie z poetą Kazimierzem Sopuchem
22 września 2017r. naszą szkołę odwiedził ciekawy gość. Był to poeta Kazimierz Sopuch, który pochodzi z naszej gminy, a dokładnie z Jawor Wielkopola. W ramach tegorocznej „Qpiszewiady” odwiedził Ostrołękę, a następnie w asyście pań bibliotekarek z Ostrołęki i Goworowa przybył do swojej „małej Ojczyzny” i budynku szkoły, do której kiedyś jako uczeń uczęszczał. Spotkanie odbyło się, zupełnie przypadkowo, w klasie, gdzie kiedyś siedział w szkolnej ławie.
W czasie spotkania p.Sopuch opowiedział o sobie, swojej drodze życiowej, czytał fragmenty prozy oraz wiersze poświęcone pamięci żony. Nawiązał kontakt z uczniami i starał się odpowiedzieć na ich pytania, nawet te bardzo osobiste.
Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze, a pan Kazimierz zapowiedział, że odwiedzi szkołę ponownie, gdy będzie promował swoją najnowszą książkę.
Zofia A. Kordasz
Uczestniczyliśmy…
Szkolenie – konferencja: „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”
W dniu 19.09.2017 roku młodzież Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyła w szkoleniu – konferencji nt. „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”, które zorganizował pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – p. Piotr Twardziak.
„Dla uzyskania mieszańców przeznaczonych do opasu wykorzystuje się krzyżowanie towarowe polegające na inseminacji krów mlecznych nasieniem buhajów ras mięsnych. To bardzo szybka i efektywna metoda zwiększenia ilości oraz poprawy jakości produkowanej wołowiny, zwłaszcza w krajach posiadających liczne pogłowie krów mlecznych, a niewielkie bydła mięsnego” – zainteresował tymi słowami doradca MODR.
Do korzyści wynikających z krzyżowania towarowego można zaliczyć:
• poprawę wartości opasowej mieszańców (wyższe przyrosty dobowe, lepsze wykorzystanie paszy, lepszy stopień umięśnienia),
• znacznie lepszą wartość rzeźną mieszańców (wyższa wydajność rzeźna, wyższy udział mięsa a niższy tłuszczu i kości w tuszy, lepsza jakość mięsa, wyższa ocena stopnia umięśnienia i niższa otłuszczenia przy ocenie półtusz systemem EUROP),
• mniejsze zużycie paszy na przyrost 1 kg masy ciała,
• lepsza opłacalność opasu i produkcji wołowiny.
Przedstawiona została również prezentacja poszczególnych ras bydła, która szczególnie zainteresowała naszą młodzież.
Uczestnicy mieli również możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu szkolenia, które honorowane jest przy ubieganiu się o wsparcie w ramach poddziałania 6.1 „Premie dla młodych rolników”.
Grażyna Nowak
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec wraz z wychowawcą p. Dariuszem Leszczyńskim. Młodzież wierszem i piosenką przywitała szkołę, nauczycieli, rodziców oraz swoich kolegów z klas niższych i wyższych, przypominając też ważne wydarzenia historyczne, których rocznice świętowane były przez Polaków w ostatnim okresie (Powstanie Warszawskie, wydarzenia sierpniowe w Gdańsku, wybuch II wojny światowej). Szczególnie gorąco powitano pierwszoklasistów, którym nie szczędzono dobrych rad na okres pobytu w szkole oraz życzeń "wszelkiej szczęśliwości" na nowej drodze życia. Uczniowie wysłuchali też przemówienia dyrektora szkoły p. Janusza Frydryka, który oprócz powitania uczniów i pracowników szkoły po wakacjach i nakreślenia planu na nowy rok, uroczyście otworzył rok szkolny 2017/2018.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się 4 września 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 900.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W GOWOROWIE
Wreszcie nadeszły! Upragnione przez wszystkich – zarówno uczniów, jak i nauczycieli – WAKACJE!
W piątek 23 czerwca w ZSP w Goworowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, duchowieństwa, lokalnych podmiotów gospodarczych, a także rodzice uczniów. Przybyli m.in. ks. kanonik Stanisław Siemion – proboszcz parafii w Goworowie, Antoni Mulawka – radny powiatu ostrołęckiego i sekretarz gminy Goworowo, Katarzyna Piórkowska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie, Roman Szewczak – kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce, Iwona Maliszewska – pracownik prewencji, Wiesław Żebrowski - właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej oraz Barbara Fronczyk - przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Goworowo.
Pan dyrektor Janusz Frydryk przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz młodzież uczącą się w ZSP w Goworowie. Zwracając się do uczniów podziękował za ich całoroczną pracę na rzecz szkoły, godne reprezentowanie jej podczas konkursów, zawodów sportowych bądź innych akcji organizowanych w szkole lub środowisku lokalnym. Podziękowania skierował także do rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych oraz wszystkich, którym zależy na dobru szkoły, budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Na koniec życzył wszystkim wspaniałego odpoczynku, bezpiecznych wakacji, udanych wyjazdów i szczęśliwych powrotów. Głos zabrali również przybyli goście.
Następnie wręczone zostały promocyjne świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za szczególne osiągnięcia:
Paulina Garlińska, Paulina Podolak i Daniel Walczak z kl. I T,
Katarzyna Radecka z kl. II T
Edyta Frączyk i Jolanta Skierkowska z kl. III T
Rada Rodziców zakupiła również nagrody książkowe dla uczniów ze średnią powyżej 4,0 i co najmniej dobrym zachowaniem. Nagrody wręczone zostały przez p. Barbarę Fronczyk - przewodniczącą Rady Rodziców i p. Piotra Kosiorka - kierownika szkolenia praktycznego.
Stuprocentową frekwencją w szkole może pochwalić się Natalia Godlewska z kl. I Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec. Rodzice Natalii otrzymali z rąk dyrektora odczytany na forum list pochwalny.
Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Przemocy mówię NIE" oraz za najlepsze wyniki w etapie szkolnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Część oficjalną uroczystości uczniowie zakończyli słowami podziękowań i wręczeniem kwiatów przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadzili i uświetnili częścią artystyczną uczniowie kl. I T oraz II ZSZ pod opieką wychowawców: p. Barbary Gołębiewskiej i p. Dariusza Leszczyńskiego.
Dziękujemy!
31 maja 2017r. w ZSP w Troszynie odbył się IV Powiatowy Konkurs Innowacje Technologiczne w Agrobiznesie.
Tematem tegorocznego konkursu były "Fundusze europejskie wykorzystane na rozwój wsi i rolnictwa w twojej gminie". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III technikum: Aldona Turek i Łucja Majk, które otrzymały dyplomy za udział. Przedstawiły prezentację na temat korzystania z funduszy unijnych w gminie Goworowo.
GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ
Wydarzenie to, zorganizowane po raz szósty przez władze gminy, odbyło się na terenie naszej szkoły tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca. Mieliśmy okazję posłuchać wykładów specjalistów, zasięgnąć informacji od przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych w dziedzinie szeroko pojętej przedsiębiorczości.
Tego dnia rozstrzygnięty został ogłoszony przez wójt gminy Goworowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie konkurs: "Uczniowski pomysł na biznes". Na konkurs wpłynęło 14 prac. Oceniana była oryginalność pomysłu, innowacyjność planowanej działalności gospodarczej oraz rzeczywista możliwość realizacji danego przedsięwzięcia w lokalnym środowisku gospodarczym. Jury uznało wysoki poziom zgłoszonych projektów i wyłoniło prace, które uzyskały nagrody główne (I, II, III stopnia) oraz prace, które uhonorowano wyróżnieniem.
Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, gdyż to właśnie oni zdobyli główne nagrody w tym konkursie:
I miejsce – Jolanta Skierkowska
II miejsce – Krzysztof Fronczyk
III miejsce - Magdalena Łojek
Wyróżniania otrzymali: Milena Owczarek, Paulina Podolak i Paulina Garlińska.
Nagroda specjalna trafiła do Jolanty Skierkowskiej. Pracę wyróżniła wójt gminy.
Opiekunką uczniów była p. Grażyna Nowak - nauczycielka ZSP w Goworowie, której serdecznie gratulujemy.
Najmłodsi uczestnicy targów mieli również powody do radości, gdyż z okazji Dnia Dziecka na boisku przy ZSP w Goworowie czekał na nich bezpłatny park rozrywki i inne atrakcje. Chętni mogli wziąć także udział w VI biegu ulicznym o puchar Wójta Gminy Goworowo.
Dzień Matki i Dziecka
31 maja 2017r. o godz. 13 odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na który uczniowie zaprosili pisemnie wszystkie swoje mamy. Apel przygotowały nauczycielki: p. Z.A.Kordasz oraz p. M. Długokęcka wraz z grupą uzdolnionej artystycznie młodzieży spośród wszystkich klas. Salę lekcyjną zamieniono na kawiarenkę, w której na mamy czekał poczęstunek w postaci napojów i własnoręcznie upieczonego przez uczniów ciasta. Przy kawie i herbacie mamy, nauczyciele oraz pozostali uczniowie wysłuchali pierwszej części programu, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki. Każda z mam otrzymała upominek- niespodziankę czyli "Śpiewnik pieśni biesiadnych".
Na drugą część programu młodzież z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec przygotowała recital utworów ze śpiewnika i brawurowo wykonała je dla mam. Mamy, nauczyciele oraz uczniowie włączyli się do śpiewu i wkrótce w całej szkole słychać było gromkie śpiewy biesiadne i ludowe.
Na koniec, w związku z tym, że następnego dnia był Dzień Dziecka mamy zaśpiewały dla swych dzieci, korzystając oczywiście ze swoich śpiewników.
Apel przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze, a wzruszone mamy obiecały odwiedzić nas w przyszłym roku.
Dzień Otwarty z atrakcjami w ZSP w Goworowie
11 maja ZSP w Goworowie zaprosił tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dzień Otwarty. Przybyłych gości witał dyrektor szkoły p. Janusz Frydryk. Następnie w rolę gospodarzy włączyli się uczniowie naszej szkoły, w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele poszczególnych przedmiotów.
W sali gimnastycznej przedstawione zostały przez dyrektora szkoły najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez nauczycieli oraz uczniów ZSP, osiągnięcia naukowe i sportowe oraz historia szkoły. Zaprezentowana została oferta edukacyjna:
1. Szkoły dla młodzieży:
- Technikum w zawodach (4 lata):
technik agrobiznesu
Kwalifikacje: R.3. prowadzenie produkcji rolniczej
R.6. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
technik handlowiec
Kwalifikacje: A.18. Prowadzenie sprzedaży
A.22. Prowadzenie działalności handlowej
- Liceum Ogólnokształcące (3 lata)
- Branżowa szkoła I stopnia (3 lata) - dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa (oddział wielozawodowy)
2. Szkoły dla dorosłych:
- Liceum Ogólnokształcące (3 lata) - szkoła na podbudowie gimnazjum. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są bezpośrednio do klasy drugiej. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym.
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:
A.18 – prowadzenie sprzedaży
A.22 – prowadzenie działalności handlowej
R.03 – produkcja rolnicza
R.06 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie
Atutami szkoły niewątpliwie są: zajęcia na jedną zmianę, rodzinna atmosfera, profesjonalnie przygotowani, przyjaźni wobec młodzieży nauczyciele, dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej, pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, nowoczesna baza sportowa (hala sportowa, siłownia), możliwość korzystania z pracowni komputerowej (dwie nowe pracownie), językowej (dwie pracownie), biblioteki z internetowym centrum informacji multimedialnej, siłowni oraz nauka jazdy samochodem (w ramach programu nauczania) w celu zdobycia prawa jazdy.
Przybyli goście mieli okazję zwiedzić każdy zakątek szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, zapoznać się z ofertą biblioteki szkolnej, obejrzeć prezentację multimedialną z wyjazdów uczniów w ramach praktyk zawodowych do Grecji i Portugalii. W programie wydarzenia znalazły się także pokazy pierwszej pomocy, próbna jazda samochodem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odbyło się także wspólne grillowanie. Ponadto młodzież wysłuchała koncertu absolwenta szkoły Waldemara Więckiewicza, który w duecie z Anetą Waplewską wykonał kilka piosenek w stylu rap. Wspólnie występowali w radiu OKO i podczas finału WOŚP w Ostrołęce. Waldek już w szkole rozwijał swój talent muzyczny pisząc teksty i muzykę, także dla innych zespołów.
Społeczność ZSP w Goworowie przygotowała dla gimnazjalistów także coś specjalnego - zawody w przeciąganiu liny. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Goworowie i Wąsewie. Drużyny otrzymały na zakończenie pamiątkowe dyplomy.
Było nam bardzo miło gościć w progach naszej szkoły uczniów klas gimnazjalnych i ich opiekunów. Nasi nauczyciele i uczniowie odpowiadali na wszystkie pytania kandydatów dotyczące rekrutacji, zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych. Pragniemy gorąco podziękować za zainteresowanie i mamy wielką nadzieję, że od września Drodzy Gimnazjaliści Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie będzie też Waszą szkołą.
Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”
W dniach 19.04.2017-02.05.2017 (wyjazd 18.04, powrót 3.05) grupa młodzieży (48 osób + 4 opiekunów) odbyła praktyki w Grecji. Staż zawodowy zrealizowany został w ramach projektu „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” a jego organizatorem była Europejska Fundacja Edukacyjno-Sportowa. Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” – skierowany był do 48 uczniów kształcących się na kierunku technik agrobiznesu w szkole w Ostrożanach, Goworowie oraz Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu.
Podstawą projektu było przeprowadzenie stażu zawodowego w Grecji. Udział uczniów w programie stażowym zapewnił im poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej w szkole oraz możliwości skorzystania z doświadczenia wysoko wyspecjalizowanych pracowników organizacji greckiej. Ramowy program praktyk odpowiadał lokalnym potrzebom rolniczego regionu, z którego wywodzą się uczniowie, a także uwzględniał cele i wymogi kształcenia w zawodzie technika agrobiznesu.
Organizacją przyjmującą w Grecji była firma Georgikes Ekmetaleuseis, która specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w zakresie agrobiznesu. Posiada również gospodarstwo agroturystyczne i szerokie kontakty biznesowe na terenie Riviery Olimpijskiej w Grecji.
Dla efektywnej realizacji projektu przed wyjazdem uczniowie uczęszczali na warsztaty językowe, kulturowe, psychologiczne oraz BHP.
Projekt był dostosowany do współczesnych wyzwań stawianych przez rolnictwo oraz odpowiadał na potrzeby lokalnego rynku pracy. Na praktykach zawodowych wspierane były postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, co na pewno zaowocuje w przyszłości tworzeniem przez uczniów własnych przedsiębiorstw agrobiznesu czy gospodarstw agroturystycznych, które są kluczowe dla rozwoju ich regionu. Umiejętności i kompetencje, jakie uczniowie zdobyli podczas praktyk zawodowych pozwolą im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy.
W czasie wolnym uczniowie korzystali z uroków Morza Egejskiego, wypoczywali na plaży i korzystali z pięknej, słonecznej pogody oraz miejscowych atrakcji. Niezapomniane były też wycieczki po Grecji oraz smakowanie typowej greckiej kuchni.
Praktyki w Grecji umożliwiły uczniom możliwość rozwoju zawodowego, wrócili oni nie tylko z nową wiedzą i doświadczeniem, ale i wspaniałymi wspomnieniami z pobytu, były niesamowitą przygodą, w czasie której poznali grecką kulturę i kraj, spróbowali innego życia, stali się bardziej komunikatywni, otwarci i odważni a przy okazji poprawili znajomość języka angielskiego.
Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” nr 2016-1-PL01-KA102-025023 realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej
Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie
Serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców na
dnia 11 maja 2017 r. (czwartek)
w godzinach 950- 1300
W PROGRAMIE:
Dyrektor i Społeczność
Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie.
Powered by aSc EduPage