• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

        • 03.05.2019
        • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

          10 listopada 2017 roku, w naszej szkole, odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Miał na celu zainteresowanie młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem środowisk strażackich. Pytania obejmowały wiele dziedzin pożarnictwa. Uczestnicy musieli wykazać się m.in. znajomością historii pożarnictwa, zadaniem ochotniczych straży pożarnych, znać zasady udzielania pomocy poszkodowanym a także posiadać wiadomości dotyczące rodzaju i przeznaczenia sprzętu gaśniczego. Komisja konkursowa w składzie: H.Rostkowska, G.Wicepolska i Z.A.Kordasz wyłoniła zwycięzców etapu szkolnego.

          Do finału gminnego zakwalifikowali się:

           

          Natalia Godlewska z kl. II T

          Ewelina Zyśkowska z kl. II T

          Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ

          H. Rostkowska

        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        • 03.05.2019
        • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

           

          10 listopada br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

          Pan Dyrektor i konferansjerzy przypomnieli wydarzenia, które wstrząsnęły ówczesną Europą i rodzące się nadzieje Polaków na wolność i suwerenność.

          Tego dnia odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 11 uczniów. Każda klasa wytypowała swoich przedstawicieli. Zgromadzona młodzież słuchała z uwagą i kibicowała swoim kolegom z klasy. Zwycięzcami zostali: Daniel Walczak z kl. II T, Sebastian Damięcki z kl. III ZSZ i Paulina Podolak z kl. II T. Zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy uznania za udział w konkursie.

           

          Podczas uroczystości rozdane zostały także nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców wylosowane spośród uczestników konkursu krzyżówkowego zorganizowanego w bibliotece szkolnej z okazji Święta Bibliotek.

        • ZWYCIĘZCY KONKURSU KRZYŻÓWKOWEGO

        • 03.05.2019
        • ZWYCIĘZCY KONKURSU KRZYŻÓWKOWEGO

           

           

          W konkursie wzięło udział 27 uczestników. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców otrzymują:

           

          1. Aleksandra Nisio – kl. I T
          2. Aleksandra Radecka – kl. I T
          3. Ewelina Zyśkowska – kl. II T
          4. Marta Majk – kl. III T

           

          Serdecznie gratulujemy

        • IX KONKURS BIOLOGICZNYW ZSP W CZERWINIE

        • 03.05.2019
        • IX KONKURS BIOLOGICZNYW ZSP W CZERWINIE

           

           

          6 listopada 2017 r. 2 uczennice: Katarzyna Radecka i Edyta Frączyk reprezentowały naszą szkołę w IX Konkursie Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego w ZSP w Czerwinie. Hasłem tegorocznego konkursu był „Układ nerwowy człowieka”. Uczennice wykazały się wysoką wiedzą z zakresu budowy i funkcjonowania układu nerwowego zdobywając następujące miejsca: Edyta Frączyk z kl. IV T – II miejsce a Katarzyna Radecka z kl. III T – IV miejsce. Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu przygotowywała nauczycielka biologii – p.Grażyna Wicepolska.

          G. Wicepolska

        • PAMIĘTAMY…

        • 03.05.2019
        • PAMIĘTAMY…

           

          Okres przed Świętem Zmarłych, to moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę o szacunku dla nich i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

          We wtorek (31.10) delegacja uczniów Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły i kl. 3 ZSZ wraz z dyrektorem J. Frydrykiem, p. B. Gołębiewską i opiekunem SU - p. D. Leszczyńskim udała się na  Cmentarz Parafialny, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły, na odrestaurowanych nagrobkach Stefanii Babulanki   i  Marii Decównymiejscowych nauczycielek okresu międzywojennego oraz przy tablicy pamiątkowej Jadwigi Dudziec nauczycielki uhonorowanej tytułem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

          Kwiaty i znicze postawiono także przy znajdującej się przed budynkiem szkoły tablicy pamiątkowej poświęconej porucznikowi Mirosławowi Karpińskiemu.

          Ciszą i modlitwą uczczono pamięć tych, którzy odeszli…

          A.Dziełak

        • WYJAZD MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

        • 03.05.2019
        • WYJAZD MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

          27 października 13 uczniów kl. IV T wraz z opiekunami: p. Martą Kozon i ks. Michałem Kowalczykiem uczestniczyło w corocznej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Program wyjazdu obejmował m.in. katechezę w bazylice, Drogę Krzyżową na jasnogórskich Wałach, Nabożeństwo Pojednania oraz Eucharystię pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka. Zwieńczeniem tego dnia był apel w kaplicy Cudownego Obrazu. Młodzież wzbogacona o duchowe wsparcie, siłę i motywację z nową energią kontynuuje przygotowania do egzaminu dojrzałości.

          Marta Kozon

        • NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO

        • 03.05.2019
        • NARODOWE CZYTANIE "WESELA" S.WYSPIAŃSKIEGO

          24 października 2017r. nasza szkoła włączyła się w akcję społeczną Narodowego Czytania. Przedsięwzięcie to ma na celu propagowanie czytelnictwa i popularyzowanie wybitnej polskiej literatury.

          Internauci na początku roku głosują na dzieło, które będzie czytane publicznie w wielu miastach Polski i na świecie. Zwycięska lektura zostaje ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę (po zsumowaniu wszystkich oddanych głosów) 21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

          We fragmenty dramatu wsłuchiwali się wszyscy uczniowie wraz z dyrektorem szkoły             i nauczycielami.

          Organizatorkami wspólnego czytania  w szkole były panie bibliotekarki.

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

        • 03.05.2019
        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

           

           

           

          Jednym z najbardziej uroczystych dni w szkole jest Dzień Nauczyciela. Dzień, w którym uczniowie wyrażają wdzięczność i uznanie pedagogom dla ich pięknej, aczkolwiek trudnej pracy, a także pracownikom niepedagogicznym za ich trud i zawodową postawę.

          Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Dariusza Leszczyńskiego. Udział w niej wzięli nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.

          Młodzież podziękowała pedagogom śpiewając piosenki, mówiąc wiersze i wręczając kwiaty a dyrektor szkoły Janusz Frydryk pogratulował i wyróżnił w tym roku Nagrodą Dyrektora Szkoły p. Jolantę Borowską, p. Katarzynę Kaczmarczyk, p. Piotra Kosiorka p. Dariusza Leszczyńskiego, p. Elżbietę Dąbrowską i p. Tadeusza Piaseckiego.

          "Bądźcie zdrowi, zadowoleni z nas, z pięknej pracy, którą wykonujecie (...). Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci. zapewniamy was, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was będzie z nami".

           

        • Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOWOROWIE

        • 03.05.2019
        • Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GOWOROWIE

          17 października odwiedziliśmy z klasą II T Gminną Bibliotekę Publiczną w Goworowie. Naszym celem było zapoznanie się z zawartością zbiorów i różnorodnością usług bibliotecznych.

          Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za miłe przyjęcie.

        • PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

        • 03.05.2019
        • PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przez cały październik w naszej szkole organizowana jest  akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Jeśli macie w domu książki w dobrym stanie, które już przeczytaliście i chcecie je przekazać, to w bibliotece znajdzie się dla nich miejsce. Książki przynosimy bezpośrednio do biblioteki szkolnej a wszystkim dotychczasowym darczyńcom bardzo dziękujemy.

        • KRZYŻÓWKA NA ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

        • 03.05.2019
        • KRZYŻÓWKA NA ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          W październiku w naszej bibliotece szkolnej odbywa się konkurs krzyżówkowy. Chętni czytelnicy pobierają karty z krzyżówkami, odgadują hasła i rozwiązane krzyżówki wrzucają do urny. Na koniec miesiąca, za poprawnie rozwiązane hasła, rozlosujemy nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

          Zapraszamy do biblioteki :)

        • WYCIECZKA NA AGROSHOW W BEDNARACH

        • 03.05.2019
        • WYCIECZKA NA AGROSHOW W BEDNARACH

          22 września, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Bednar pod opieką nauczycieli: Barbary Gołębiewskiej i Piotra Kosiorka. Na największej w Europie wystawie poświęconej rolnictwu mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w technice rolniczej, uprawie i hodowli. Każdy mógł znaleźć coś interesującego wśród setek stoisk położonych na terenie dawnego lotniska. Na uczniów czekały atrakcyjne konkursy, pokazy pracy maszyn uprawowych oraz prezentacja najnowszych osiągnięć techniki rolniczej. W tym roku na wspólny wyjazd zaprosiliśmy ponownie uczniów Zespołu Szkół w Różanie pod opieką pani Marty Bacławskiej. Nastroje dopasowały się do pięknej słonecznej pogody i wyjazd możemy zaliczyć do udanych.

          P. Kosiorek

        • Spotkanie z poetą Kazimierzem Sopuchem

        • 03.05.2019
        • Spotkanie z poetą Kazimierzem Sopuchem

          22 września 2017r. naszą szkołę odwiedził ciekawy gość. Był to poeta Kazimierz Sopuch, który pochodzi z naszej gminy, a dokładnie z Jawor Wielkopola. W ramach tegorocznej „Qpiszewiady” odwiedził Ostrołękę, a następnie w asyście pań bibliotekarek z Ostrołęki i Goworowa przybył do swojej „małej Ojczyzny” i budynku szkoły, do której kiedyś jako uczeń uczęszczał. Spotkanie odbyło się, zupełnie przypadkowo, w klasie, gdzie kiedyś siedział w szkolnej ławie.

          W czasie spotkania p.Sopuch opowiedział o sobie, swojej drodze życiowej, czytał fragmenty prozy oraz wiersze poświęcone pamięci żony. Nawiązał kontakt z uczniami i starał się odpowiedzieć na ich pytania, nawet te bardzo osobiste.

          Spotkanie przebiegło w miłej i życzliwej atmosferze, a pan Kazimierz zapowiedział, że odwiedzi szkołę ponownie, gdy będzie promował swoją najnowszą książkę.

          Zofia A. Kordasz

        • Szkolenie – konferencja: „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności u opasów”

        • 03.05.2019
        • Uczestniczyliśmy…

          Szkolenie – konferencja: „Krzyżowanie towarowe bydła w celu poprawy mięsności        u opasów”

          W dniu 19.09.2017 roku młodzież Technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyła w szkoleniu – konferencji nt. „Krzyżowanie towarowe bydła         w celu poprawy mięsności u opasów”, które zorganizował pracownik Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – p. Piotr Twardziak.

          „Dla uzyskania mieszańców przeznaczonych do opasu wykorzystuje się krzyżowanie towarowe polegające na inseminacji krów mlecznych nasieniem buhajów ras mięsnych. To bardzo szybka i efektywna metoda zwiększenia ilości oraz poprawy jakości produkowanej wołowiny, zwłaszcza w krajach posiadających liczne pogłowie krów mlecznych, a niewielkie bydła mięsnego” – zainteresował tymi słowami doradca MODR.

          Do korzyści wynikających z krzyżowania towarowego można zaliczyć:

          • poprawę wartości opasowej mieszańców (wyższe przyrosty dobowe, lepsze wykorzystanie paszy, lepszy stopień umięśnienia),

          • znacznie lepszą wartość rzeźną mieszańców (wyższa wydajność rzeźna, wyższy udział mięsa a niższy tłuszczu i kości w tuszy, lepsza jakość mięsa, wyższa ocena stopnia umięśnienia i niższa otłuszczenia przy ocenie półtusz systemem EUROP),

          • mniejsze zużycie paszy na przyrost 1 kg masy ciała,

          • lepsza opłacalność opasu i produkcji wołowiny.

          Przedstawiona została również prezentacja poszczególnych ras bydła, która szczególnie zainteresowała naszą młodzież.

          Uczestnicy mieli również możliwość uzyskania zaświadczenia o odbyciu szkolenia, które honorowane jest przy ubieganiu się o wsparcie w ramach poddziałania 6.1 „Premie dla młodych rolników”.

          Grażyna Nowak

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

        • 03.05.2019
        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

          Rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała klasa II Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec wraz z wychowawcą p. Dariuszem Leszczyńskim. Młodzież wierszem i piosenką przywitała szkołę, nauczycieli, rodziców oraz swoich kolegów z klas niższych i wyższych, przypominając też ważne wydarzenia historyczne, których rocznice świętowane były przez Polaków w ostatnim okresie (Powstanie Warszawskie, wydarzenia sierpniowe      w Gdańsku, wybuch II wojny światowej). Szczególnie gorąco powitano pierwszoklasistów, którym nie szczędzono dobrych rad na okres pobytu w szkole oraz życzeń "wszelkiej szczęśliwości" na nowej drodze życia. Uczniowie wysłuchali też przemówienia dyrektora szkoły p. Janusza Frydryka, który oprócz powitania uczniów i pracowników szkoły po wakacjach i nakreślenia planu na nowy rok, uroczyście otworzył rok szkolny 2017/2018.

           

        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W GOWOROWIE

        • 03.05.2019
        • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W ZSP W GOWOROWIE

          Wreszcie nadeszły! Upragnione przez wszystkich – zarówno uczniów, jak i nauczycieli – WAKACJE!

          W piątek 23 czerwca w ZSP w Goworowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

          Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, duchowieństwa, lokalnych podmiotów gospodarczych, a także rodzice uczniów. Przybyli m.in. ks. kanonik Stanisław Siemion – proboszcz parafii w Goworowie, Antoni Mulawka – radny powiatu ostrołęckiego i sekretarz gminy Goworowo, Katarzyna Piórkowska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Goworowie, Roman Szewczak – kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrołęce, Iwona Maliszewska – pracownik prewencji, Wiesław Żebrowski - właściciel Zakładu Mechaniki Pojazdowej oraz Barbara Fronczyk - przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Goworowo.

          Pan dyrektor Janusz Frydryk przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz młodzież uczącą się w ZSP w Goworowie. Zwracając się do uczniów podziękował za ich całoroczną pracę na rzecz szkoły, godne reprezentowanie jej podczas konkursów, zawodów sportowych bądź innych akcji organizowanych w szkole lub środowisku lokalnym. Podziękowania skierował także do rodziców, nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych oraz wszystkich, którym zależy na dobru szkoły, budowaniu jej pozytywnego wizerunku. Na koniec życzył wszystkim wspaniałego odpoczynku, bezpiecznych wakacji, udanych wyjazdów i szczęśliwych powrotów. Głos zabrali również przybyli goście.

          Następnie wręczone zostały promocyjne świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za szczególne osiągnięcia:

          Paulina Garlińska, Paulina Podolak i Daniel Walczak z kl. I T,

          Katarzyna Radecka z kl. II T

          Edyta Frączyk i Jolanta Skierkowska z kl. III T

           

          Rada Rodziców zakupiła również nagrody książkowe dla uczniów ze średnią powyżej 4,0 i co najmniej dobrym zachowaniem. Nagrody wręczone zostały przez p. Barbarę Fronczyk - przewodniczącą Rady Rodziców i p. Piotra Kosiorka - kierownika szkolenia praktycznego.

          Stuprocentową frekwencją w szkole może pochwalić się Natalia Godlewska z kl. I Technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec. Rodzice Natalii otrzymali z rąk dyrektora odczytany na forum list pochwalny.

          Uczniowie otrzymali również nagrody za udział w II Gminnym Konkursie Plastycznym "Przemocy mówię NIE" oraz za najlepsze wyniki w etapie szkolnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

          Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

          Część oficjalną uroczystości uczniowie zakończyli słowami podziękowań i wręczeniem kwiatów przybyłym gościom, rodzicom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły.

          Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprowadzili i uświetnili częścią artystyczną uczniowie kl. I T oraz II ZSZ pod opieką wychowawców: p. Barbary Gołębiewskiej i p. Dariusza Leszczyńskiego.

          Dziękujemy!

        • IV Powiatowy Konkurs Innowacje Technologiczne w Agrobiznesie.

        • 03.05.2019
        • 31 maja 2017r. w ZSP w Troszynie odbył się IV Powiatowy Konkurs Innowacje Technologiczne w Agrobiznesie.

          Tematem tegorocznego konkursu były "Fundusze europejskie wykorzystane na rozwój wsi i rolnictwa w twojej gminie". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III technikum: Aldona Turek i Łucja Majk, które otrzymały dyplomy za udział. Przedstawiły prezentację na temat korzystania z funduszy unijnych w gminie Goworowo.

           

        • GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

        • 03.05.2019
        • GOWOROWSKIE TARGI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ

          Wydarzenie to, zorganizowane po raz szósty przez władze gminy, odbyło się na terenie naszej szkoły tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca. Mieliśmy okazję posłuchać wykładów specjalistów, zasięgnąć informacji od przedstawicieli organizacji rządowych i pozarządowych w dziedzinie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

          Tego dnia rozstrzygnięty został ogłoszony przez wójt gminy Goworowo oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie konkurs: "Uczniowski pomysł na biznes". Na konkurs wpłynęło 14 prac. Oceniana była oryginalność pomysłu, innowacyjność planowanej działalności gospodarczej oraz rzeczywista możliwość realizacji danego przedsięwzięcia w lokalnym środowisku gospodarczym. Jury uznało wysoki poziom zgłoszonych projektów i wyłoniło prace, które uzyskały nagrody główne (I, II, III stopnia) oraz prace, które uhonorowano wyróżnieniem.

          Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły, gdyż to właśnie oni zdobyli główne nagrody w tym konkursie:

          I miejsce – Jolanta Skierkowska

          II miejsce – Krzysztof Fronczyk

          III miejsce - Magdalena Łojek

           

          Wyróżniania otrzymali: Milena Owczarek, Paulina Podolak i Paulina Garlińska.

          Nagroda specjalna trafiła do Jolanty Skierkowskiej. Pracę wyróżniła wójt gminy.

          Opiekunką uczniów była p. Grażyna Nowak - nauczycielka ZSP w Goworowie, której serdecznie gratulujemy.

           

          Najmłodsi uczestnicy targów mieli również powody do radości, gdyż z okazji Dnia Dziecka na boisku przy ZSP w Goworowie czekał na nich bezpłatny park rozrywki i inne atrakcje. Chętni mogli wziąć także udział w VI biegu ulicznym o puchar Wójta Gminy Goworowo.

        • Dzień Matki i Dziecka

        • 03.05.2019
        • Dzień Matki i Dziecka

          31 maja 2017r.  o godz. 13 odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na który uczniowie zaprosili pisemnie wszystkie swoje mamy. Apel przygotowały nauczycielki: p. Z.A.Kordasz oraz p. M. Długokęcka wraz z grupą uzdolnionej artystycznie młodzieży spośród wszystkich klas. Salę lekcyjną zamieniono na kawiarenkę, w której na mamy czekał poczęstunek w postaci napojów i własnoręcznie upieczonego przez uczniów ciasta. Przy kawie i herbacie mamy, nauczyciele oraz pozostali uczniowie wysłuchali pierwszej części programu, na który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki. Każda z mam otrzymała upominek- niespodziankę czyli "Śpiewnik pieśni biesiadnych".

           

          Na drugą część programu młodzież z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik handlowiec przygotowała recital utworów ze śpiewnika i brawurowo wykonała je dla mam. Mamy, nauczyciele oraz uczniowie włączyli się do śpiewu i wkrótce w całej szkole słychać było gromkie śpiewy biesiadne i ludowe.

          Na koniec, w związku z tym, że następnego dnia był Dzień Dziecka mamy zaśpiewały dla swych dzieci, korzystając oczywiście ze swoich śpiewników.

          Apel przebiegł w miłej, rodzinnej atmosferze, a wzruszone mamy obiecały odwiedzić nas w przyszłym roku.

        • Dzień Otwarty z atrakcjami w ZSP w Goworowie

        • 03.05.2019
        • Dzień Otwarty z atrakcjami w ZSP w Goworowie

          11 maja ZSP w Goworowie zaprosił tegorocznych absolwentów gimnazjów na Dzień Otwarty. Przybyłych gości witał dyrektor szkoły p. Janusz Frydryk. Następnie w rolę gospodarzy włączyli się uczniowie naszej szkoły, w szczególności przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele poszczególnych przedmiotów.

          W sali gimnastycznej przedstawione zostały przez dyrektora szkoły najciekawsze działania podejmowane i realizowane przez nauczycieli oraz uczniów ZSP, osiągnięcia naukowe i sportowe oraz historia szkoły. Zaprezentowana została oferta edukacyjna:

           

          1. Szkoły dla młodzieży:

          - Technikum w zawodach (4 lata):

          technik agrobiznesu

          Kwalifikacje:  R.3. prowadzenie produkcji rolniczej

          R.6. Organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

          technik handlowiec

          Kwalifikacje:  A.18. Prowadzenie sprzedaży

          A.22. Prowadzenie działalności handlowej

          - Liceum Ogólnokształcące (3 lata)

          - Branżowa szkoła I stopnia (3 lata) - dawna Zasadnicza Szkoła Zawodowa  (oddział wielozawodowy)

           

          2. Szkoły dla dorosłych:

          -  Liceum Ogólnokształcące (3 lata) - szkoła na podbudowie gimnazjum. Absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej przyjmowani są bezpośrednio do klasy drugiej. Kształcenie odbywa się w systemie zaocznym.

           

          Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe:

          A.18 – prowadzenie sprzedaży

          A.22 – prowadzenie działalności handlowej

          R.03 – produkcja rolnicza

          R.06 – organizacja i prowadzenie przedsiębiorstwa w agrobiznesie

          Atutami szkoły niewątpliwie są: zajęcia na jedną zmianę, rodzinna atmosfera, profesjonalnie przygotowani, przyjaźni wobec młodzieży nauczyciele, dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, dalszego kształcenia i kreowania własnej kariery zawodowej, pracownie przedmiotowe wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, nowoczesna baza sportowa (hala sportowa, siłownia), możliwość korzystania z pracowni komputerowej (dwie nowe pracownie), językowej (dwie pracownie), biblioteki z internetowym centrum  informacji multimedialnej, siłowni oraz nauka jazdy samochodem (w ramach programu nauczania) w celu zdobycia prawa jazdy.

          Przybyli goście mieli okazję zwiedzić każdy zakątek szkoły, obejrzeć sale lekcyjne, zapoznać się z ofertą biblioteki szkolnej, obejrzeć prezentację multimedialną z wyjazdów uczniów w ramach praktyk zawodowych  do Grecji i Portugalii. W programie wydarzenia znalazły się także pokazy pierwszej pomocy, próbna jazda samochodem, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odbyło się także wspólne grillowanie. Ponadto młodzież wysłuchała koncertu  absolwenta szkoły Waldemara Więckiewicza, który w duecie z Anetą Waplewską wykonał kilka piosenek w stylu rap. Wspólnie występowali w radiu OKO i podczas finału WOŚP w Ostrołęce. Waldek już w szkole rozwijał swój talent muzyczny pisząc teksty i muzykę, także dla innych zespołów.

          Społeczność ZSP w Goworowie przygotowała dla gimnazjalistów także coś specjalnego - zawody w przeciąganiu liny. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z gimnazjum w Goworowie i Wąsewie. Drużyny otrzymały na zakończenie pamiątkowe dyplomy.

          Było nam bardzo miło gościć w progach naszej szkoły uczniów klas gimnazjalnych i ich opiekunów. Nasi nauczyciele i uczniowie odpowiadali na wszystkie pytania kandydatów dotyczące rekrutacji, zajęć dydaktycznych i pozalekcyjnych. Pragniemy gorąco podziękować za zainteresowanie i mamy wielką nadzieję, że od września Drodzy Gimnazjaliści Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie będzie też Waszą szkołą.

        • Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”

        • 03.05.2019
        • Staże zawodowe w Grecji - projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”

           

           

          W dniach 19.04.2017-02.05.2017 (wyjazd 18.04, powrót 3.05) grupa młodzieży (48 osób + 4 opiekunów) odbyła praktyki w Grecji. Staż zawodowy zrealizowany został w ramach projektu „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” a jego organizatorem była Europejska Fundacja Edukacyjno-Sportowa. Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce” – skierowany był do 48 uczniów kształcących się na kierunku technik agrobiznesu w szkole w Ostrożanach, Goworowie oraz Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu.

           

          Podstawą projektu było przeprowadzenie stażu zawodowego w Grecji. Udział uczniów w programie stażowym zapewnił im poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej w szkole oraz możliwości skorzystania z doświadczenia wysoko wyspecjalizowanych pracowników organizacji greckiej. Ramowy program praktyk odpowiadał lokalnym potrzebom rolniczego regionu, z którego wywodzą się uczniowie, a także uwzględniał cele i wymogi kształcenia w zawodzie technika agrobiznesu.

           

          Organizacją przyjmującą w Grecji była firma Georgikes Ekmetaleuseis, która specjalizuje się w organizacji profesjonalnych szkoleń w zakresie agrobiznesu. Posiada również gospodarstwo agroturystyczne i szerokie kontakty biznesowe na terenie Riviery Olimpijskiej w Grecji.

           

          Dla efektywnej realizacji projektu przed wyjazdem uczniowie uczęszczali na warsztaty językowe, kulturowe, psychologiczne oraz BHP.

           

          Projekt był dostosowany do współczesnych wyzwań stawianych przez rolnictwo oraz odpowiadał na potrzeby lokalnego rynku pracy. Na praktykach zawodowych wspierane były postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, co na pewno zaowocuje w przyszłości tworzeniem przez uczniów własnych przedsiębiorstw agrobiznesu czy gospodarstw agroturystycznych, które są kluczowe dla rozwoju ich regionu. Umiejętności i kompetencje, jakie uczniowie zdobyli podczas praktyk zawodowych pozwolą im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy.

           

          W czasie wolnym uczniowie korzystali z uroków Morza Egejskiego, wypoczywali na plaży i korzystali z pięknej, słonecznej pogody oraz miejscowych atrakcji. Niezapomniane były też wycieczki po Grecji oraz smakowanie typowej greckiej kuchni.

           

          Praktyki w Grecji umożliwiły uczniom możliwość rozwoju zawodowego, wrócili oni nie tylko z nową wiedzą i doświadczeniem, ale i wspaniałymi wspomnieniami z pobytu, były niesamowitą przygodą, w czasie której poznali grecką kulturę i kraj, spróbowali innego życia, stali się bardziej komunikatywni, otwarci i odważni a przy okazji poprawili znajomość języka angielskiego.

           

          Projekt „Nowoczesne Zarządzanie Agrobiznesem w Rolnictwie i Agroturystyce”  nr 2016-1-PL01-KA102-025023 realizowany jest w ramach Programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej

           

        • Zaproszenie

        • 03.05.2019
        • Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie

           

          Serdecznie zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców na

           

          dnia 11 maja 2017 r. (czwartek)

          w godzinach 950- 1300

           

          W PROGRAMIE:

          • powitanie uczestników,
          • występ Waldemara Więckiewicza absolwenta szkoły,
          • zapoznanie się z  historią szkoły,
          • przedstawienie kierunków kształcenia, bazy dydaktycznej i osiągnięć uczniów.
          • próbna jazda samochodem,
          • grillowanie,
          • gry zręcznościowe,
          • podsumowanie i zakończenie.

           

          Dyrektor i Społeczność

          Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie.

          • MAMY WSPANIAŁYCH UCZNIÓW

              

              Dnia 19 marca 2024 roku  uczniowie

                                  Konrad Kanclerz, Szymon Pazuła, Marcin Kupis

             reprezentowali  naszą szkołę  w  XV  Konkursie  Biologicznym pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.

             Hasło tegorocznego konkursu brzmiało:

              ,, UKŁAD POKARMOWY ZWIERZĄT”

                  Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych         z  układem pokarmowym, jego funkcjonowaniem i zasadami profilaktyki.

            Dodatkowo pobudzanie ich  do twórczego myślenia  oraz rozwijanie umiejętności  stosowania zdobytej wiedzy  w życiu codziennym.

                    Uczniowie  naszej szkoły wykazali się  bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością  zagadnień  dotyczących  zachowań prozdrowotnych.

             Konrad i Szymon  uzyskali  maksymalną ilość  punktów z   testu konkursowego.

                 SZYMON PAZUŁA          uzyskał  I  miejsce

                 KONRAD  KANCKERZ     uzyskał  II miejsce

                 Jesteśmy  z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie   szkołę, osiągając sukcesy  i jednocześnie  rozsławiacie  dobre imię  naszej placówki w środowisku.

                     CHŁOPCY  JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI

                  Gratulujemy  i życzymy Wam satysfakcji z  wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.

                    Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska

             

             

             

                                                                                                                          Grażyna Wicepolska

          • EGZAMIN ZAWODOWY SESJA - LATO 2024

            Szanowni Uczniowie, Słuchacze!

            Osoby, które będą przystępować do egzaminów zawodowych w Sesji Lato 2024 

            Informuję, że przystępujący do egzaminu zawodowego w sesji Lato 2024, zobowiązani są do złożenia deklaracji przystąpienia do tego egzaminu.


            Dokument można pobrać (link poniżej), wydrukować, wypełnić drukowanymi literami, podpisać i złożyć do dnia 7 lutego 2024r. Jednocześnie przypominam, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem promocji do następnej klasy lub ukończenia szkoły.


            Dariusz Leszczyński

            Kierownik Szkolenia Praktycznego

          • KOMUNIKAT CKE

            Komunikat CKE  dot. wstępnych informacji o wynikach egzaminu zawodowego w części pisemnej przeprowadzanej na komputerze

            Szanowni Państwo Dyrektorzy, w związku z publikacją w dniu 22.01.2024 r. wstępnej informacji o wynikach egzaminu zawodowego z części pisemnej przeprowadzanej na komputerze, CKE zwraca się z uprzejmą prośbą o poinformowanie zdających, że wyniki będą dostępne w portalu zdającego: https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl Uprzejmie przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego. Dlatego bardzo prosimy o przekazanie informacji zdającym, aby spróbowali zalogować się do portalu w tym tygodniu (tj. do dnia 19 stycznia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.

            Z poważaniem Zespół CKE

          • "Wektory życia"

             

             

            Powiat Ostrołęcki podpisał w dniu 3 listopada 2023 roku, Porozumienie nr MEiN/2023/DWEW/3281
            z Ministerstwem Edukacji Narodowej na realizację zadania z zakresu administracji rządowej, wynikającego z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, stanowiącego załącznik do uchwały nr 189 Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2021 r. zmieniającej uchwałę w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem" (M.P. z 2022 r. poz. 64), w części dotyczącej zadania 5.5 „Świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo – działania edukacyjne dla młodzieży szkół ponadpodstawowych”, Priorytet V. Koordynacja, edukacja, poradnictwo i informacja, określonego
            w art. 90v ust. 1 pkt 3  ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, polegającego na szkoleniu nauczycieli, w tym szczególnie nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, pedagogów, biologów, nauczycieli wychowawców w celu przekazania przez nich zdobytej wiedzy i umiejętności podczas realizacji zajęć, o których mowa w art. 109 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
            (Dz. U. z 2023 r. poz. 900, z późn. zm.).

             

            Dotacja celowa w kwocie 22 800 zł została przekazana na zakup kursu Programu Wektory życia oraz na zorganizowanie zajęć dla uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrołęcki.

            Kurs Programu Wektory życia został zorganizowany dla 15 nauczycieli przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce. Zajęcia odbywały się
            w listopadzie i grudniu br. Uczestnictwo nauczycieli w szkoleniu zostało potwierdzone otrzymaniem zaświadczenia.

             

            Program obejmował problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny, zdrowia prokreacyjnego. Scenariusze zostały opracowane na bazie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej, psychologicznej.

             

            Nauczyciele, którzy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu Programu „Wektory życia” są zobowiązani do przeprowadzenia zajęć dla uczniów w wymiarze 12 godzin (4 godziny w 2023 r. oraz 8 godzin w 2024 r.).

             

            Celem zajęć / warsztatów jest  kształtowanie u uczniów postaw prozdrowotnych i prorodzinnych, wzmacnianie młodzieży w jej kondycji psychicznej i kompetencjach społecznych, a także wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Warsztaty mają również za zadanie wspieranie  działań wychowawczo-profilaktycznych realizowanych przez dyrektorów szkół i nauczycieli.

             

            Zespoły szkół powiatowych w których realizowany jest program:

            1. Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie.
            2. Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie.
            3. Zespół Szkół Powiatowych w Goworowie.
            4. Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle.
            5. Zespół Szkół Powiatowych w Łysych.
            6. Zespół Szkół Powiatowych w Myszyńcu.
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


            W roku 2023 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu Narodowy Program Rozwoju  Czytelnictwa. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaciła się o zestaw komputerowy , składający się z komputera stacjonarnego i drukarki  oraz 83 książek na sumę 5000 tys. złotych. Wszystkie nowo zakupione pozycje książkowe to  przeważnie bestselery  wydawnicze, które są chętnie czytane przez współczesnych Polaków. Z książek zrobiono wystawkę ,która swym kolorytem .  nazwiskami pisarzy oraz tytułami przyciągała wzrok wszystkich odwiedzających bibliotekę i zachęcała do wypożyczania i czytania książek,                                                 

            Społeczność ZSP w Goworowie jest bardzo wdzięczna Starostwu Ostrołęckiemu  za to że uczestniczy w tym programie, dokładając 10 % wartości pozyskanych środków,  i tym samym przyczynia się do krzewienia czytelnictwa wśród młodzieży.

          • XVI Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny "Zielono Mi" pod patronatem Starosty Ostrołęckiego

            Mamy wspaniałych i zdolnych uczniów , którzy  godnie reprezentują naszą szkołę.

             

             

                   Dnia 28  listopada 2023 roku  uczniowie

                                  Konrad Kanclerz  i  Szymon Pazuła

             reprezentowali  naszą szkołę  w  XVI  Międzypowiatowym  Konkursie  Ekologicznym ,, Zielono  Mi „ pod patronatem Starosty Ostrołęckiego.

                  Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań biologicznych uczniów związanych         z  ekologią , pobudzanie ich  do twórczego myślenia  oraz rozwijanie umiejętności  stosowania zdobytej wiedzy  w życiu codziennym.

                    Uczniowie  naszej szkoły wykazali się  bardzo wysoką wiedzą biologiczną i znajomością  zagadnień  dotyczących  zachowań  ekologicznych. 

                                     KONRAD KANCLERZ  uzyskał  I miejsce.

                                     SZYMON  PAZUŁA  - zdobył wyróżnienie

                 Jesteśmy  z Was bardzo dumni , ponieważ godnie reprezentujecie   szkołę, osiągając sukcesy  i jednocześnie  rozsławiacie  dobre imię  naszej placówki w środowisku.

             

                  Gratulujemy  i życzymy Wam satysfakcji z  wysokich osiągnięć oraz dalszych sukcesów.

                    Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka biologii – Grażyna Wicepolska

             

             

             

                                                                                                                          Grażyna Wicepolska

          • Olimpiada ,, Co  warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych”

             

                   Dnia 22 listopada  10 uczniów z naszej szkoły  wzięło udział  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,,  Co  warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych”

             Jest ona organizowana  w ramach projektu ,, Lekcje  z  ZUS” , który jest realizowany w naszej szkole w tym roku szkolnym.

                 Wszyscy uczniowie wykazali się  dużą wiedzą na temat  ubezpieczeń społecznych i funkcjonowania  placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

                  Trzech uczniów , którzy zdobyli najwyższą  ilość punktów:

             

                                                            Szymon Pazuła

                                                             Marcin Kupis

                                                            Konrad Kanclerz

            Będą  reprezentowali naszą szkołę w II  etapie wojewódzkim w Warszawie.

                 Wszystkim uczniom dziękujemy pięknie, za zaangażowanie się   i trud włożony w przygotowanie  do olimpiady, a zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                Uczniów do  olimpiady przygotowała Grażyna Wicepolska

             

             

             

             

             

             

                                                                                                                      Grażyna Wicepolska

             

          • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

            Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół średnich to honorowe wyróżnienie,
            przyznawane młodym talentom w Polsce. Program wspiera ambitnych uczniów, nagradzając ich
            osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Aplikujący muszą wykazywać się doskonałą średnią
            ocen przekraczającą 4,75 oraz zachowaniem na poziomie co najmniej bardzo dobry. Stypendium ma
            na celu zachęcanie młodzieży do rozwijania swojego potencjału oraz dążenia do doskonałości. Kwota
            przyznawanego stypendium stanowi wsparcie materialne, które pomaga w pokryciu kosztów
            związanych z edukacją. Jest To inicjatywa, która wspiera rozwój młodego pokolenia, motywując je do
            ambitniejszych celów edukacyjnych i życiowych.
            W tym roku stypendystą jest Szymon Pazuła uczeń klasy V Technikum Handlowego w Goworowie.
            Gratulujemy Szymonowi i jesteśmy dumni, że mamy takiego ucznia.
            Janusz Frydryk
            Dyrektor Szkoły

          • Śpiewamy dla Niepodległej

            16 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Powiatowych odbył się Konkurs Pieśni  i Piosenki patritycznej- Śpiewamy dla Niepodległej- pod patronem Starosty  Stanisława Kubła.

            Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć-te słowa Oskara Kolberga - były mottem Patriotycznego Śpiewania. Gdzie słowo nie wystarcza, potrzebna jest muzyka,  jeśli o czymś nie można powiedzieć, to można – a nawet trzeba – wyrażać to śpiewem i muzyką .

            Udział wzięły szkoły podstawowe- Goworowo, Kunin, Pasieki, Wąsewo, Borawe oraz szkoły ponadpodstawowe- Troszyn, Łyse, Myszyniec i Goworowo.

            Młodzież zaprezentowała swój wokal na bardzo wysokim poziomie. 

            W kategorii szkół podstawowych - pierwsze miejsce zajęła Alicja Szczechura- szkoła podstawowa Wąsewo, drugie miejsce Nikola Grzegorzewska-szkoła podstawowa  Kunin, trzecie miejsce Aleksandra Sówka-szkoła podstawowa Pasieki.

            W kategorii szkół ponadpodstawowych - pierwsze miejsce zajęła Yelyzareta Solonenchenko-szkoła ponadpodstawowa Troszyn, drugie miejsze duet Wiktoria Sopuch i Szymon Pazuła - szkoła ponadpodstawowa Goworowo, trzecie miejsce Aleksandra Sakowska- szkoła ponadpodstawowa Łyse

            Gratulujemy i dziękujemy serdecznie za udział

          • Szkolenie pn. “Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku”

            Wszyscy chętni Uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie wzięli udział w szkoleniu pn. "Rola pszczół i dzikich zapylaczy w środowisku".

            Szkolenie zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” i odbyło się dnia 17 października 2023r. w budynku Świetlicy w Goworowie. Wykład przygotował i poprowadził Dariusz Teper z HoneyLab Teper & Waś s.c.

            Na szkoleniu dowidzieliśmy się o tworzonej społeczności, którą nazywamy rodziną pszczelą i powodach, dla których pszczoły są ważne dla środowiska.

             

            Kierownik Szkolenia Praktycznego

            Dariusz Leszczyński

          • Zaproszenie na konferencję „Masters&Robots Youth”.

            Szanowni Państwo!

             

            Z radością pragniemy zaprosić Państwa oraz uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół średnich do udziału w wyjątkowej konferencji „Masters&Robots Youth”. Jest to bezpłatne wydarzenie, które z pewnością pomoże młodzieży dokonać świadomego wyboru ścieżki zawodowej, wpisując się idealnie w ramy doradztwa zawodowego.

             

            Termin konferencji: 19 października 2023, godz 10:00-13:00

            Miejsce: Online (tylko dla zarejestrowanych uczestników)

            Rejestracja i więcej informacji: https://youth.mastersandrobots.tech/

             

            Czym Jest Masters&Robots Youth?

             

            Masters&Robots Youth to nie tylko konferencja. To przestrzeń, gdzie dążymy do wyposażenia młodych ludzi w wiedzę i narzędzia, które pomogą im dokonywać świadomych wyborów zawodowych w erze dynamicznej transformacji cyfrowej i rozwijającej się sztucznej inteligencji. To inicjatywa, która pragnie wyznaczać standardy w doradztwie zawodowym i edukacji przyszłości.

             

            Światowej klasy eksperci

             

            Na konferencji z treściami dedykowanymi młodzieży pojawią się wybitni prelegenci, w tym m. in. Esther Wojcicki, autorka bestsellera "Jak wychować ludzi sukcesu?", która jest uznawana za jedną z najbardziej wpływowych postaci w dziedzinie edukacji. Jej doświadczenie i wiedza są bezcenne, a możliwość bezpośredniego uczestnictwa w sesji z nią to wyjątkowa okazja. Oprócz Esther uczestnicy konferencji będą mieli okazję czerpać wiedzę od Jowity Michalskiej, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie z dużego biznesu, która od lat obserwuje trendy technologiczne i społeczne i opowiada o tym jak zmieni się nasz świat i biznes w ciągu najbliższych 10-20 lat oraz Supreeta Singh Manchandy - innowatora z doliny krzemowej zarządzającego funduszem venture capital o wartości 100 milionów dolarów.



             

            Zrozumieć i Kształtować Przyszłość Zawodową

             

            Chcemy pomóc młodym ludziom w zrozumieniu, jak wykorzystać potencjał dzisiejszych technologii do kreowania własnej kariery. Zorganizujemy spotkania z firmami partnerskimi takimi jak Accenture, Danone, czy BNP Paribas i, aby inne oferują, uczniowie będą mogli świadomie kształtować swoje ścieżki zawodowe.

            Celem tych spotkań jest zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy w nowoczesnych organizacjach, aby mogli dokonywać przemyślanych wyborów zawodowych i zrozumieć, które ścieżki kariery są dla nich najbardziej odpowiednie.

             

            Interaktywność i Aktywne Uczestnictwo

             

            Konferencja nie jest tylko pasywnym przyswajaniem wiedzy. Uczniowie będą mieli możliwość zadawania pytań i interakcji z prelegentami, co sprawia, że uczestnictwo staje się bardziej angażujące i owocne.

             

            Dołączcie do nas!

             

            Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

             

            Można to zrobić na dwa sposoby:

             

            1. Zorganizowanie transmisji konferencji w czasie jej trwania (np. w ramach godziny wychowawczej lub doradztwa zawodowego)

             

            Idealnie byłoby, gdyby udało się umożliwić uczniom uczestniczenie na żywo w całej konferencji 19 października w godz. 10:00-13:00, ale choćby jedna godzina lekcyjna w trakcie której uczniowie będą mogli wziąć udział przynajmniej w części wydarzenia na żywo będzie dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Jest to zdecydowanie najlepsza forma wzięcia udziału w wydarzeniu, ze względu na:

             

            Interaktywność: Udział na żywo umożliwia uczniom zadawanie pytań i uczestnictwo w dyskusjach, co zwiększa ich zaangażowanie i zrozumienie prezentowanych treści.

            Dynamiczną atmosferę: Transmisja na żywo pozwala na doświadczenie dynamicznej atmosfery wydarzenia, co może być bardziej inspirujące i motywujące niż oglądanie nagrań.

            Wspólne doświadczenie: Zorganizowanie transmisji dla grupy uczniów umożliwia dzielenie się wrażeniami i pomysłami na bieżąco, co może prowadzić do bardziej owocnych dyskusji i refleksji podczas późniejszych lekcji doradztwa zawodowego.

             

            1. Zarejestrowanie się i otrzymanie dostępu do wszystkich materiałów i nagrań przez 30 dni od konferencji.

             

            Rejestracji można dokonać tutaj: https://youth.mastersandrobots.tech/

            Po zarejestrowaniu prześlemy Państwu wszelkie informacje niezbędne do organizacji konferencji i rejestracji uczniów

             

            Organizator konferencji - Fundacja Digital University

            Digital University to wiodący w Polsce ośrodek edukacji w dziedzinie transformacji cyfrowej, który od lat wspiera rozwój kompetencji cyfrowych wśród liderów rynku, przedsiębiorców, ludzi biznesu oraz młodzieży. Posiadamy bogate portfolio ponad 200 międzynarodowych ekspertów, naukowców i liderów, którzy są źródłem najwyższej jakości wiedzy i inspiracji w obszarze nowych technologii, innowacji i przyszłości rynku pracy. Jesteśmy dumni z organizacji konferencji Masters&Robots, która od 2017 roku stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń między zróżnicowaną grupą liderów, naukowców, innowatorów i decydentów z różnych branż.


            Fundacja Digital University jest organizacją non-profit. Naszą misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii oraz kompetencji przyszłości. Naszym celem jest przygotowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

             

          • Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!

            Informacja prasowa

            Warszawa, 18 września 2023 r.

            Moje Stypendium – program, który pomaga przenosić góry!

            Początek roku szkolnego nasuwa pytania o szanse edukacyjne i możliwości rozwojowe młodzieży. Fundacja Dobra Sieć, prowadząc portal MojeStypendium.pl, od ponad dekady pomaga setkom tysięcy młodych osób w realizacji marzeń.

            Zespół Fundacji Dobra Sieć niezmiennie od 2009 roku popularyzuje wiedzę o dostępnych w Polsce i zagranicą programach stypendialnych, konkursach oraz stażach. Dba o równość i jawność w dostępie do informacji dla każdej osoby, udziela porad oraz wspiera dobre praktyki organizatorów programów stypendialnych. Poprzez bezpłatny dla czytelników portal MojeStypendium.pl, pokazujemy różnorodność możliwości, które czekają na uczniów, studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców. Co roku informujemy o ponad 1000 stypendiów naukowych, sportowych, artystycznych i nie tylko. Do interaktywnej wyszukiwarki na portalu powinna sięgnąć każda osoba, która myśli o swoim rozwoju. Oprócz wyszukiwarki ofert, w ramach programu Moje Stypendium publikowane są także rzetelne artykuły edukacyjne, cykliczne zestawienia ofert, badania i publikacje.

            Wszystkie materiały udostępniane są za darmo, w ramach misji społecznej Fundacji i sięga do nich co roku kilkaset tysięcy osób. Zapraszamy do odwiedzin portalu  MojeStypendium.pl, który pozwala przenosić i zdobywać góry - od najmłodszych lat.

            Kontakt:

            Aleksandra Belina

            a.belina@mojestypendium.org

            Fundacja Dobra Sieć / portal MojeStypendium.pl serwis@mojestypendium.pl www.mojestypendium.pl

             

            ***

            Portal Moje Stypendium jest prowadzony przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską

            Fundacją Wolności. Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 roku przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Flagowymi programami Fundacji są: Moje Stypendium i E-wolontariat.

            Najważniejszym celem Fundacji jest rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

            Na portalu mojestypendium.pl znajdują się:

            • bazy aktualnych stypendiów, konkursów i staży (ponad 16 800 informacji z Polski i zagranicy),
            • artykuły o stypendiach,
            • informacje dla organizatorów programów stypendialnych i badania dotyczące systemu stypendiów.
  • Galeria zdjęć

      brak danych